Poruszający wywiad na antenie CBS News. Elon Musk z zaciśniętymi ustami zadeklarował dziennikarce, że rozważy zakup fabryk, które zamyka General Motors. Wyznał jej też, że nie ma problemu z sytuacją, w której Tesla bankrutuje, ponieważ ktoś wykona samochód lepszy niż jego firma.

Elon Musk: prezes, wizjoner, filantrop… człowiek

Jeśli ktoś dotychczas szanował Elona Muska lub miał do niego obojętny stosunek, po tym wywiadzie trudno mu będzie nie poczuć do niego sympatii. W wywiadzie prezes Tesli jawi się jako wielki filantrop, którego głównym celem jest pomoc ludziom i światu. Jego zdaniem jest niewykluczone, że Tesla rozważy zakup jeden z fabryk, którą zamyka General Motors.

> Chevrolet Volt wypada z oferty. Zniknie też Chevrolet Cruze i Cadillac CT6

To nie wszystko: według Muska upadek Tesli będzie dobry dla świata, jeśli wyniknie z faktu, że ktoś zacznie sprzedawać samochody lepsze niż amerykański producent. Oto tłumaczenie rozmowy z programu 60 minutes i fragment wywiadu:

Tesla się rozwija, zwiększa zasoby siły roboczej, tymczasem konkurencyjny General Motors ogłosił, że planuje zwolnienie około 14 tysięcy ludzi i wygaszenie fabryk.

Dziennikarka: Czy chciałbyś kupić niektóre z tych fabryk?
Elon Musk: [kiwa głową]
Dziennikarka: Kiwasz głową na „tak”?
Elon Musk: To możliwe, że bylibyśmy zainteresowani, że przejęlibyśmy ją, gdyby zamierzali sprzedać fabrykę lub z niej nie korzystać.

General Motors ogłosiło również, że zwiększy dwukrotnie inwestycje w samochody elektryczne, a Elon Musk uważa, że to powód do radości!

Dziennikarka: Dlaczego chcesz konkurencji?
Elon Musk: Celem Tesli jest przyspieszenie nadejścia ery pojazdów elektrycznych i zrównoważonego transportu. I pomoc środowisku. Myślimy, że to najpoważniejszy problem, przed jakim stoi ludzkość. Nie jestem pewny, czy wiesz, ale Tesla otworzyła (ang. open-sourced) swoje patenty, dlatego ktokolwiek, kto chce z nich skorzystać, może zrobić to za darmo.
Dziennikarka: Wasze patenty są otwarte?!
Elon Musk: Tak. Jeśli ktoś przyjdzie i wykona lepszy samochód elektryczny niż Tesla, i jeśli ten samochód będzie tak bardzo lepszy niż nasz, że nie będziemy mogli sprzedawać naszych aut, i jeśli my zbankrutujemy – nadal uważam, że to dobre dla świata.

Warto obejrzeć:

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 18 głosów Średnia: 4.6]