Elon Musk wyznał na Twitterze, że Tesla Roadster 2 przyspiesza do 97 km/h w 1,9 sekundy w wersji podstawowej. Niewykluczone, że do auta zostanie opracowany dodatkowy pakiet, dzięki któremu nowy Roadster stanie się jeszcze szybszy!

Tesla Roadster 2 przemebluje rynek supersamochodów?

Prezes Tesli otwarcie zadeklarował, że nowy Roadster 2 wystrzeliwuje jak nabój dzięki technologiom materiałowym zapożyczonym z siostrzanej firmy SpaceX. A to dopiero początek – niewykluczone, że auto stanie się jeszcze szybsze:

To nie pierwszy raz, gdy Elon Musk podkreślił przepływ wiedzy między Teslą a SpaceX, firmą produkującą rakiety wielokrotnego użytku. Tryb Ludicrous, dzięki któremu samochody Tesla stały się najlepiej przyspieszającymi autami na świecie, nie powstałby, gdyby nie kosmiczne technologie.

> Używana Tesla z dużym przebiegiem – warto kupić? [FORUM] Co się psuje w Tesla Model S?

Otóż w głównym złączu baterii Modelu S postanowiono wykorzystać inconel zamiast stali. Czym jest inconel? To specjalny stop niklu, chromu i żelaza, który jest odporny na korozję oraz wytrzymuje bardzo wysokie temperatury pracy i zachowuje w nich swoje właściwości. Stop wykorzystywany jest w silnikach rakietowych SpaceX.

Co dał Tesli inconel? Pozwala na przepuszczenie przez złącze prądu o wyższym natężeniu. Oznacza to możliwość wygenerowania na silnikach większej mocy bez troski o to, że stycznik straci właściwości fizyczne.

Bardzo ciekawą analizę parametrów technicznych Roadstera 2 ma też portal Electrek. Warto przeczytać: tutaj.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 4]