Jak informuje Bloomberg, Volkswagen planuje rozpoczęcie produkcji elektrycznego subkompaktowego crossovera z linii VW ID., który będzie kosztował zaledwie 18 tysięcy euro (równowartość 77 tysięcy złotych). Samochód ma powstawać w fabryce w Emden w Niemczech i na pewno nie jest tym samym, co VW ID. Neo.

Najtańszy samochód elektryczny = VW ID. „Crozz-up”?

Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy, że elektryczny VW e-Up potaniał w Niemczech do niecałych 19 tysięcy euro (równowartość 82 tysięcy złotych), jeśli w cenie uwzględnić rządowe bonusy. Jednak Bloomberg ma jeszcze bardziej wystrzałowe wieści (źródło).

> Elektryczny VW e-Up: w Polsce drożeje, w Niemczech… potaniał. I to mocno!

Otóż po 2020 roku do sprzedaży ma trafić jeszcze tańszy samochód elektryczny VW. Ma to być subkompaktowy crossover, którego cenę określono na około 18 tysięcy euro. Czyli równowartość 77 tysięcy złotych! Subkompaktowy crossover to auto klasy B-SUV, a więc przypominające wymiarami raczej Hyundaia Kona Electric, Renault Zoe czy BMW i3 niż kompaktowego VW ID. Neo (klasa C).

Subkompaktowy crossover do walki z Koną, i3, Zoe, … Teslą?

Nowy samochód elektryczny Volkswagena ma powstawać w fabryce w Emden (Niemcy) i firma najwyraźniej planuje, że podbije nim rynek – Volkswagen spodziewa się, że rocznie będzie sprzedawał 200 tysięcy egzemplarzy auta! Lokalizacja fabryki, w której samochód będzie budowany, to kolejny sygnał, że mamy do czynienia z czymś innym niż VW ID. Neo. Ten ostatni bowiem ma zjeżdżać z taśm w Zwickau, a w sprzedaży pojawi się już w 2020 roku.

> Elektryczny VW ID. Neo: rozwój w Wolfsburgu, produkcja w Zwickau, baterie z Brunszwiku

W fabryce w Emden ma powstawać jeszcze jedno auto elektryczne: VW ID. Aero (Aeroe), który dotychczas pojawił się w tylko jednej prezentacji w 2017 roku jako kształt skryty pod płachtą. Dziś w Emden powstaje VW Passat, ale ten ma wywędrować do fabryki w Kvasinach w Czechach.

Na otwarciu: zdjęcie ilustracyjne – parking przy fabryce w Emden (c) Jordi Bernabeu Farrus / Flickr

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 12 głosów Średnia: 4.5]