Do Wielkiej Brytanii dotarła obniżka ceny VW e-Up. Samochód stał się tańszy o 3,7 tysiąca funtów (równowartość 17,6 tysiąca złotych) i zyskał w standardzie bardziej zaawansowane wyposażenie. Auto można dziś kupić za 19 615 funtów, co stanowi równowartość około 95 tysięcy złotych.

Elektryczny VW e-Up w Wielkiej Brytanii w cenie Smarta EQ w Polsce

Wraz z obniżką ceny VW e-Up zyskał możliwość regulowania położenia (wysokości) siedziska w fotelu kierowcy oraz kamerę cofania w standardzie. Cena 19 615 funtów uwzględnia już rządowy bonus w wysokości 3,5 tysiąca funtów przyznawany samochodom elektrycznym. Łatwo więc zauważyć, że za równowartość polskiej ceny najtańszego Smarta EQ (94,5 tysiąca złotych) otrzymujemy pełnowartościowe 4-miejscowe auto miejskie o zbliżonym zasięgu.

Podobna obniżka cen miała niedawno miejsce w Niemczech: nowy rocznik modelowy e-Upa potaniał o 4 tysiące euro (~17,3 tysiąca złotych), co oznacza, że bez rządowych dopłat cena elektrycznego Volkswagena zjechała do poziomu 99 tysięcy złotych. A z dopłatami osiągnęła równowartość 82 tysięcy złotych!

> Elektryczny VW e-Up: w Polsce drożeje, w Niemczech… potaniał. I to mocno!

Gdyby obniżki zawitały do Polski, VW e-Up stałby się całkiem atrakcyjnym wyborem do miasta. Samochód z baterią o pojemności 18,7 kWh przejeżdża realnie około 107 kilometrów na jednym ładowaniu (WLTP: 134 km), co oznacza parametry zbliżone do Smarta EQ. Auto ma jednak tańsze części niż Smart – np. koła i hamulce są identyczne jak w przypadku wersji spalinowej – dlatego jego eksploatacja też może okazać się tańsza.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]