Podczas Salonu Samochodowego Frankfurt 2017, NextEV – właściciel marki Nio – deklarował, że firma właśnie wchodzi do Europy ze swoim elektrycznym SUV-em Nio ES8. Okazuje się jednak, że auta nawet w Chinach nie będą sprzedawane przed 2018 rokiem. Fabryka jeszcze nie ruszyła, a finalna wersja samochodu ma zostać pokazana dopiero pod koniec listopada 2017 roku.

Elektryczny Nio ES8 – idealny samochód dla rodziny?

Elektryczny SUV na papierze wygląda doskonale: Nio ES8 ma baterie o pojemności 67 kilowatogodzin (kWh), deklarowany zasięg 238 kilometrów (szacunki www.elektrowoz.pl na podstawie procedury EPA), silnik o mocy 326 koni mechanicznych i 420 niutonometrów (Nm) momentu obrotowego. Czas rozpędzania od 0 do 100 km/h? Producent twierdzi, że wynosi on zaledwie 4,4 sekundy.

Zasięgi elektrycznych SUV-ów według bliskiej realizmowi procedury EPA. Nio ES8 (pierwszy słupek z lewej) prezentuje się blado na tle konkurencji. Kolory: indygo – Tesla, biały – samochody zapowiedziane, obiecywane, nadchodzące. (c) www.elektrowoz.pl

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Wnętrze Nio ES8 wyposażone jest w siedem siedzeń, z czego ostatni rząd przeznaczony ma być raczej dla dzieci. Na desce rozdzielczej widać wyraźne inspiracje Tesla Model X, choć trudno oprzeć się wrażeniu, że wszystko jest nieco… prostsze.

Wnętrze Nio ES8 (c) CarNewsChina.com

Premiera Nio ES8 w Europie? Może do końca 2018 roku się uda

Portal CarNewsChina.com donosi, że finalna wersja prototypu zostanie pokazana na Guangzhou Auto Show w listopadzie bieżącego roku. To oznacza, że Nio ES8 w sprzedaży pojawi się w pierwszym kwartale 2018 roku, a i to tylko w Chinach.

> Czy warto kupić samochód elektryczny? Odpowiedź: WARTO [6 mocnych argumentów ZA]

NextEV / Nio nie ma własnych fabryk, więc wykorzysta moce przerobowe Jianghuai Auto (JAC). Linii produkcyjnej nie uruchamia się ot, tak po prostu, więc cały proces musi jeszcze trochę potrwać. Żeby auto trafiło na rynki europejskie, musi dodatkowo przejść proces homologacji i testów zderzeniowych, których również nie organizuje się z dnia na dzień. Innymi słowy: jeśli Nio ES8 pojawi się w sprzedaży w Europie przed końcem 2018 roku, będzie to naprawdę doskonałe osiągnięcie.

Z ciekawostek warto dodać, że firma Jianghuai Auto (JAC), która ma produkować Nio ES8, podpisała niedawno umowę z Volkswagenem. Niemiecki koncern chce wytwarzać w chińskich fabrykach małe auta elektryczne, które następnie będą sprzedawane pod marką… Seat!

> Zepsuta Tesla Model 3 [FOTO] pod Detroit. Smutne, ale zobaczcie, jakie to AUTO JEST DUŻE!

Elektryczne SUV-y na Facebooku – SPRAWDŹ:

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]