Historia Saaba to wielkie pasmo udręk i porażek, które doprowadziło do upadku marki. Jednak szwedzka firma NEVS AB oraz chińska firma car-sharingowa DiDi Chuxing przygotowują się do kolejnego wskrzeszenia kultowych samochodów. Umowę oficjalnie podpisano 25 października 2017 roku, a pierwszym efektem współpracy ma być elektryczny NEVS 9-3.

Elektryczny Saab / NEVS 9-3 – co wiemy

Szwedzka marka odżywa jako National Electric Vehicle Sweden 9-3 (w skrócie: NEVS 9-3) dzięki strategicznej współpracy z DiDi Chuxing. Nowe samochody elektryczne mają być wykorzystywane w usłudze wypożyczania aut na minuty w Chinach. Czy trafią na europejskie rynki – nie wiadomo.

> Elektryczny SsangYong do 2020 roku? To może być tanie i dobre auto!

Samochody wytwarzane są w Chinach, pierwsze testy prototypowego NEVS 9-3 oraz NEVS 9-3X odbyły się w mieście Tianjin. Auta mają mieć 300 kilometrów zasięgu na jednym ładowaniu, a chińskie firmy zamówiły już rzekomo ponad 150 tysięcy NEVS 9-3.

> Zasięgi samochodów elektrycznych 2017 – dokąd dojedziesz z Krakowa na jednym ładowaniu? [MAPA]

Nie są znane żadne inne parametry techniczne aut, choć można się spodziewać, że wymiary będą identyczne jak w przypadku starych nadwozi Saaba 9-3.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]