Grupa PSA zapowiedziała, że elektryczny Peugeot 208 pojawi się na tegorocznych targach w Genewie, które rozpoczną się 6 marca 2018 roku. Premiera jest o tyle istotna, że samochód wykorzystuje tę samą platformę, na której zostanie zbudowany też elektryczny Opel Corsa.

Peugeot 208 EV: platforma eCMP, bateria maksymalnie 50 kWh, skrzynia biegów?

Platforma eCMP, która będzie wykorzystywana do budowania małych samochodów elektrycznych Grupy PSA, jest dość uniwersalna: nadaje się do konstruowania aut segmentu B i C. W eCMP zaplanowano montaż silnika o mocy do 115 koni mechanicznych oraz baterię o pojemności do 50 kilowatogodzin. Co ciekawe, eCMP nie jest produktem Grupy PSA – stworzyła ją bowiem chińska firma Dongfeng Motor Corporation.

Wspólna platforma oznacza, że elektryczny Peugeot 208 zdradzi nam sporo tajemnic DS3, Peugeota 2008, Opla E-Corsy oraz jeszcze jednego modelu auta elektrycznego, o którym wiemy tylko, że się pojawi. Poznamy też odpowiedź na pytanie, czy w e-samochodach Grupy PSA pojawi się skrzynia biegów, która została zaznaczona na rysunku (ang. gearbox). Byłby to ewenement, ponieważ olbrzymia większość aut elektrycznych nie korzysta ze skrzyń, ma tylko jednobiegowe przekładnie.

Oficjalnie targi Genewa Motor potrwają od 8 do 18 marca 2018 roku. Pokazy dla prasy zaczną się już 6 marca.

> Opel: E-Corsa pojawi się już wkrótce; Ampera E dostępny co najmniej do 2020 roku

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

A może by taki elektryczny Golf? Zalajkuj i ZOBACZ:

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]