Opel zaprezentował koncepcyjny model GT X Experimental. Samochód ma zwiastować nową wizję aut marki i elektrycznych modeli Opla. Jego wymiary – zaledwie 4,06 metra długości – sugerują, że auto może mieć wiele wspólnego z elektrycznym Oplem Corsa.

Elektryczny Opel GT X – ładne cacko!

Eksperymentalna wersja Opla zgrabnie łączy w sobie cechy starego Opla GT (zdjęcie poniżej) i aut, które mają dziś wzięcie na rynku – czyli crossoverów:

Nowa linia samochodów zwiastowana przez GT X ma zostać zaprezentowana w listopadzie 2018 roku. Sam Opel GT X jest samochodem całkowicie elektrycznym, małym (segment B-SUV) crossoverem w nadwoziu coupe – stylistycznie może stawać do boju z BMW i3 choćby dziś.

> Porównanie samochodów: realne zasięgi na baterii samochodów elektrycznych klasy B i B-SUV [RANKING]

Opel GT X może zwiastować elektrycznego Opla Corsę (c) Opel

Bateria Opla GT X ma 50 kWh pojemności, co oznacza, że auto powinno przejechać 250-300 kilometrów na jednym ładowaniu (źródło). Producent chwali się, że deskę rozdzielczą auta całkowicie wyczyszczono, został na niej tylko olbrzymi wyświetlacz i kierownica, które nawiązują do stylistyki Opel Vizor  (o tym za chwilę):

Kierowca w Oplu GT X. Uwagę zwracają całkowicie czysta deska rozdzielcza i pozbawiona przycisków kierownica (c) Opel

Opel GT X  – wnętrze (c) Opel

Wnętrze Opla GT X (c) Opel

GT X ma obsługiwać jazdę autonomiczną trzeciego poziomu, czyli poradzi sobie z samodzielną jazdą podczas dobrej pogody na solidnie oznaczonej drodze. Linia projektowa widoczna na przodzie auta ma własną nazwę: Opel Vizor.

Opel Vizor ma być znakiem charakterystycznym nowych modeli Opla: mówimy tu zarówno o kształcie atrapy chłodnicy (porównaj ją z wnętrzem kierownicy!), jak i o linii świateł i błyskawicy Opla. Symbol producenta ma się podświetlać z użyciem różnych kolorów, by informować o stanie auta.

Michael Lohscheller pokazuje przód nowego Opla GT X (c) Opel

Elektryczny Opel GT X (2018) Experimental (c) Opel

Elektryczny Opel GT X (c) Opel

Jako że pierwszym całkowicie elektrycznym modelem Opla wykonanym pod skrzydłami Grupy PSA miał być Opel e-Corsa na platformie eCMP, spodziewamy się, że stylistyka GT X zawita do Opla Corsy już wkrótce. Niewykluczone nawet, że producent zdecyduje się na konwersję swojego malucha w crossovera.

Opel GT X – dane techniczne

  • bateria: 50 kWh
  •  wymiary:
    • długość: 4,06 metra
    • szerokość: 1,83 metra
    • wysokość z anteną: 1,528 metra
    • rozstaw osi: 2,625 metra

Reklama / teaser samochodu:

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 8 głosów Średnia: 4.5]