Portal Auto Express pokusił się o zasymulowanie wyglądu nadchodzącego VW I.D. hatchbacka. Auto ma się pojawić w Europie już w 2019 roku, dostarczane będzie od 2019/2020. Za sprawą klasycznych drzwi oraz felg nawiązujących do VW Golfa, samochód wygląda… bardzo pospolicie.

VW I.D. hatchback

I.D. hatchback będzie pierwszym elektrycznym samochodem Volkswagena zaprojektowanym od zera na zupełnie nowej platformie MEB. Ta sama platforma zostanie wykorzystana do zbudowania VW I.D. Crozza, który w 2020 r. zostanie wprowadzony do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych.

> Podwójne podwyżki cen prądu w 2018 roku? Operatorzy sieci dystrybucyjnych też chcą zwiększyć opłaty

Na wizualizacjach przygotowanych przez Auto Express samochód bardzo przypomina VW Golfa, którego ma zastąpić, przynajmniej w segmencie samochodów elektrycznych. Z boku z pewnością wpływają na to charakterystyczne felgi i rys sylwetki. Z tyłu z kolei wyraźnie widać, że autor wizualizacji bez wahania wykorzystał światła z współczesnych VW, które nie przypominają tych z VW I.D.:

VW I.D. w produkcji

Nowy elektryczny Volkswagen I.D. zostanie wyposażony w silnik elektryczny o mocy około 122 koni mechanicznych (KM). Koncern motoryzacyjny deklaruje, że minimalny zasięg VW I.D. powinien wynieść około 268 kilometrów (400 kilometrów NEDC) i z czasem urośnie.

> VW Passat GTE, opinia kobiety: wolę jeździć na benzynie albo w trybie GTE

Auto Express dowiedział się z kolei, że samochód będzie rozmiaru VW Golfa, ale zostanie w nim zwiększony rozstaw osi, żeby w podłodze zmieściły się baterie. Cytuje przedstawicieli niemieckiego producenta, którzy twierdzą, że dotychczasowe prototypy przypominały w 80 procent finalną wersję auta. Zostanie w nim na przykład nietypowa wielokątna kierownica.

Co zostanie zmienione? VW I.D. hatchback ma mieć zupełnie normalne drzwi i środkowy słupek – w wersji prezentowanej na wystawach drzwi otwierały się na oścież. Oprócz tego auto otrzyma inną paletę barw: w całej serii obowiązkowa ma być czarna tylna klapa i czarny dach. Z tego ostatniego znikną zestawy sensorów.

> Nissan Leaf 2.0 TEST PL – wrażenia z jazdy Leafem (2018) na YouTube. OCENA: 8/10!

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]