Chrysler Portal Electric to minivan, który ma zastąpić na rynku linię Chrysler 300. Projekt modelu Portal Electric zaprezentowano podczas targów CES 2017, a teraz właśnie okazało się, że elektryczny Chrysler trafi do produkcji w 2020 roku.

Fiat Chrysler Automobiles przyspiesza w stronę elektromobilności

Elektryczny Chrysler Portal w prototypowej wersji został wyposażony w gigantyczną baterię o pojemności 100 kWh, która – jak obiecywał producent – miała gwarantować 400 kilometrów zasięgu. FCA deklarowało też, że kierownica będzie chować się w desce rozdzielczej, a samochód osiągnie pełną autonomię. Trudno jednak powiedzieć, czy obietnicę tę uda się spełnić już w 2020 roku:

Elektryczny minivan Chryslera ma być wyposażony w opcję ładowania z mocą 350 kW, co w połączeniu z siecią stacji ładowania Electrify America może zmienić rynek samochód elektrycznych w Stanach Zjednoczonych. Szczególnie, że sylwetka auta jest nowoczesna, ale nie wygląda na udziwnioną – i może się podobać!

A skąd się wzięła nazwa „Portal”? Otóż drzwi wejściowe otoczone są pasem diod, który może świecić w dowolnym kolorze. Ten obrys, „portal” może być zarówno wskazówką („Wejdź do taksówki podświetlonej zielenią”), jak i symbolem („W trybie jazdy autonomicznej drzwi świecą się na fioletowo”):

Warto dodać, że Chrysler nie ma dziś w sprzedaży ani jednego samochodu elektrycznego, ale oferuje nowoczesną hybrydę plug-in, vana Pacifica Hybrid, który w trybie czysto elektrycznym pozwala na przejechanie ponad 50 kilometrów na jednym ładowaniu. Model chętnie wybierany jest przez rodziny, stał się też bazą do całkowicie autonomicznych pojazdów Waymo:

> Google / Waymo rezygnuje z alarmowania „kierowcy”. Stawia na jazdę autonomiczną

|REKLAMA||/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 3.5]