Podczas salonu w Pekinie 2018, Mercedes zaprezentuje Maybacha Ultimate Luxury Vision. Auto z zewnątrz prezentuje się dość skromnie i… dziwnie, niczym sedan na kołach od SUV-a (24 cale!). W środku z kolei znajdziemy elementy wykładane różowym złotem i obszywane miękką skórą nappa.

Elektryczny Mercedes-Maybach: dane techniczne i wszystko, co wiemy

Nie widać tego na zdjęciach, ale samochód jest gigantyczny – ma 5,26 metra długości, 2,11 metra szerokości i 1,76 metra wysokości, czyli jest wyższy niż elektryczny Mercedes EQC, nadchodzący SUV firmy. Spora przestrzeń bagażowa z przodu prawdopodobnie posłuży do przechowywania widelców i bagaży, niczym we wcześniejszym koncepcyjnym kabriolecie Maybacha:

Maybach Ultimate Luxury (zdjęcia poniżej) wyposażony zostanie w cztery silniki elektryczne o łącznej mocy 740 koni mechanicznych. Zasięg auta na papierze, według cyklu NEDC, to „ponad 500 kilometrów”. A zatem realnie samochód przejedzie mniej więcej 330-340 kilometrów w dobrych warunkach.

> Elektryczne BMW iX3: zamknięta chłodnica, koła z BMW i4, kształt X3?

Co ciekawe, Mercedes zapowiedział, że elektryczny Maybach będzie kompatybilny ze standardem ultraszybkiego ładowania z mocą 350 kW. Dotychczas obsługę tego standardu zapowiadało tylko Porsche w modelach Mission E i Mission E Cross Turismo.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]