Harley-Davidson ogłosił plany rozwoju na najbliższe lata. Firma zadeklarowała, że w 2019 roku wprowadzi na rynek elektryczny motocykl LiveWire. Gama pojazdów elektrycznych i spalinowych będzie stopniowo pozszerzana aż do 2022 roku.

Harley-Davidson: więcej modeli, więcej pojemności i motocykle elektryczne

Harley-Davidson przestaje się skupiać na ciężkich „legendach amerykańskich dróg”. Firma chce być obecna w tym segmencie, ale oprócz tego wprowadzi do oferty elektrycznego LiveWire, o którym słychać już od dobrych kilku lat (zdjęcie na górze). Gama elektryków ma być stopniowo poszerzana do 2022 roku – trafią do niej mniejsze i bardziej przystępne cenowo motocykle.

Oprócz tego firma wprowadzi na rynek motocykle z silnikami spalinowymi o pojemnościach od 500 do 1 250 cm3 i od 250 do 500 cm3. Będą wśród nich m.in. Harley-Davidson Pan America 1250 i Streetfighter 975. Najmniejsze pojemności będą przeznaczone na rozwijające się rynki dalekowschodnie.

> Ethec: elektryczny motocykl AWD z baterią 15 kWh i zasięgiem 400 km [WIDEO]

Harley-Davidson rozszerza gamę produktów, by trafić do młodszej części klientów. Firma wyznała niedawno, że ma świadomość, że motocykl przestał być wehikułem do przemierzania Ameryki, a stał się czymś, na czym dojeżdża się do pracy albo wyskakuje na krótką wycieczkę za miasto.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]