Portal InsideEVs zdobył zdjęcie elektrycznego crossovera Forda „inspirowanego Mustangiem”. Zanosi się na to, że auto będzie zbliżone wymiarami do nadchodzącej Tesli Model Y. Premiera już 18 listopada czasu polskiego.

Elektryczny crossover Forda zaszkodzi Modelowi Y?

Widoczne na zdjęciach proporcje samochodu wskazują, że z Mustanga zostało w aucie dość niewiele. Auto ma dość wysoką sylwetkę, ale linia dachu płynnie opada ku tyłowi – co zaskakująco upodabnia Forda do Tesli Model Y (źródło).

Tesla zdecydowała się na obłe sylwetki, żeby obniżyć współczynnik oporu powietrza i zwiększyć zasięg samochodów. Zastanawiamy się, czy nie dojdzie do sytuacji, w której cała reszta branży stopniowo przekona się do tych kształtów, co spowoduje unifikację nadwozi na drogach. Wtedy Tesla po raz kolejny mogłaby doprowadzić do przewrotu wprowadzając na rynek samochód kanciasty, z licznymi przetłoczeniami, w którym niski opór powietrza zostały odsunięty na drugi plan…

> Ford Mustang Lithium Electric: dużo mocy i… manualna skrzynia biegów

Wróćmy jednak do elektrycznego Forda „inspirowanego Mustangiem”. Przód samochodu ma zaślepioną atrapę chłodnicy i dość wąskie reflektory, które chyba powinny kojarzyć się z Mustangiem, ale na zdjęciach tego nie widać. Na boku na próżno szukać klamek, jak gdyby solidnie je zamaskowano lub ukryto w nadwoziu. Z tyłu w oczy rzucają się światła, chyba jedyny element sylwetki elektryka, który wprost nawiązuje do starszego brata.

Uważny obserwator dostrzeże, że elektryczny Ford ma dość wąskie opony. Oczywiście może być to cecha widocznego tutaj prototypu, ale może też wskazywać na mocne skupienie się producenta na zasięgu auta. Jednak wąskie opony oznaczają konieczność takiego dobrania masy (a więc pojemności) baterii, która nie prowokowałaby niebezpiecznych sytuacji na drodze. A to stawia pod znakiem zapytania możliwość faktycznego osiągnięcia obiecywanych kilkuset kilometrów na jednym ładowaniu.

Nasze wątpliwości zostaną rozwiane za nieco ponad tydzień. Premiera samochodu odbędzie się w poniedziałek, 18 listopada czasu polskiego.

> Elektryczny Ford „inspirowany Mustangiem” zostanie pokazany 18 listopada 2019 (poniedziałek)

Wszystkie zdjęcia: (c) InsideEVs / Spiedbilde / Ford Mustang-Inspired Electric Crossover Caught Almost Camo Free

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]