W witrynie ZapCycles.com pojawił się opis elektrycznego choppera własnej konstrukcji. Jednoślad wyposażony jest w baterię 27,2 kWh, silnik elektryczny o mocy 102 koni mechanicznych i waży 272 kilogramy.

Oto elektryczny chopper, który brzmi jak e-bike

Szybkość maksymalna motocykla ma wynosić 209 kilometrów na godzinę, a zasięg „prawie 483 kilometry” (300 mil). Internauci sugerują jednak, że taki dystans na jednym ładowaniu może być szacunkiem zbyt optymistycznym przy tej pojemności baterii.

> TEST: elektryczny motocykl Zero SR [InsideEVs]

A jaka bateria znajduje się w motocyklu? Składa się ona z 25 modułów, z których każdy zawiera osiem ogniw litowo-polimerowych, co daje sumarycznie 200 ogniw Li-poly o łącznej masie nieco przekraczającej 100 kilogramów. Jeden moduł ma mieć 1,1 kWh pojemności, co daje łącznie 27,5 kWh baterii (konstruktor podaje 27,2 kWh). Ogniwa woreczkowe do motocykla wybrano ze względu na krótszy czas ładowania i łatwiejsze chłodzenie.

Oto wideo z prezentacją choppera ze strony ZapCycles.com – warto sprawdzić zarówno film, jak i witrynę, gdzie pokazano poszczególne etapy prac nad jednośladem:

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 4.5]