BMW iNext to elektryczny SUV, który ma zadebiutować na rynku w 2021 roku, czyli rok po BMW iX3 oraz BMW i4. Według BMW Blog, iNext będzie wielkości spalinowego X6.

BMW iNext – czyżby następca X6?

Jedyna oficjalna wizualizacja BMW iNext sugeruje samochód, który jest odmianą coupe/GT BMW X5 – przynajmniej takie odnosimy wrażenie:

BMW Blog idzie znacznie dalej. Według dziennikarzy portalu iNext stanie się elektrycznym BMW X6, z całą jego zwalisto-zwiewną sylwetką (źródło). Auto ma nawiązywać do współczesnego X4 Sports Activity Coupe, ale mieć wymiary X6.

Jeśli przepowiednia się spełni, BMW iNext będzie bezpośrednią konkurencją Audi e-tron Sportback oraz Tesla Model X. Samochód zostanie wyposażony w technologię autonomicznej jazdy trzeciego poziomu (=jazda samodzielna na dobrze oznaczonych drogach), będzie stale online, a jego wnętrze ma być futurystyczne i nowoczesne.

> BMW potwierdza: iX3 produkowany tylko w Chinach i eksportowany na cały świat

Co ciekawe, BMW Blog spekuluje, że w elektrycznym SUV-ie BMW pojawi się sporo elementów wykonanych z plastiku wzmacnianego włóknami węglowymi – a więc materiału, od którego BMW stopniowo chce odchodzić. Bateria BMW iNext ma mieć pojemność od 60 do 120 kWh i zostanie wykonana na bazie ogniw CATL.

Prototyp auta ma zostać pokazany już jesienią 2018 roku.

Na ilustracji: wizja BMW iNext

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]