Fotograficy Motor1.com wykonali pierwsze zdjęcia nowego modelu BMW X3, prawdopodobnie elektrycznej wersji BMW iX3 (2019). Na tle gamy modelowej BMW auto wygląda dość normalnie, na tle BMW i3 samochód jest wręcz pospolity.

BMW iX3 pierwszym elektrykiem w klasycznym nadwoziu?

Dotychczas BMW stawiało bardzo wyraźną granicę między autami elektrycznymi (BMW i3) i samochodami spalinowymi, nawet jeśli były wyposażone w dodatkowe silniki elektryczne (seria BMW iPerformance). Te pierwsze wyglądały futurystyczne, te drugie były zupełnie normalne. Jeśli więc ktoś szukał klasycznej linii BMW, raczej nie decydował się na elektryczne i3.

> BMW iX3 … BMW iX5 … BMW iX7 – BMW ma zarejestrowane już wszystkie nazwy od „iX1” do „iX9”

Wygląda jednak na to, że sytuacja powoli ulega zmianie. Jeśli powyższe zdjęcie rzeczywiście pokazuje model BMW iX3, to mamy przełom: czysto elektryczny samochód w normalnym, klasycznym nadwoziu. Osoby postronne nie odróżnią tej wersji od jakiegoś starszego crossovera/SUV-a BMW. Innymi słowy: ktoś wchodzący do salonu BMW nie będzie wybierał między udziwnionymi elektrykami i normalnymi autami spalinowymi, lecz po prostu wskaże ten model, który najbardziej mu się podoba – i być może dopiero po tym fakcie odkryje, że jest to samochód czysto elektryczny.

Gwoli uczciwości trzeba dodać, że sfotografowane przez Motor1 auto ma zarówno klapkę gniazda ładowania, jak i klapkę wlewu paliwa. Możemy zatem mieć do czynienia z platformą testową ubraną w odświeżone nadwozie BMW X3 – a prawdziwe nadwozie BMW iX3 zobaczymy dopiero za kilka-kilkanaście miesięcy. Premiera BMW iX3 planowana jest na rok 2020.

Na ilustracji: Elektryczne BMW X3 podczas zimowych testów (c) Motor1.com. W lewym dolnym rogu dla porównania umieściliśmy wizję BMW iX3 stworzoną kilka miesięcy temu przez grafików portalu Auto Bild (c) Auto Bild

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 11 głosów Średnia: 4.5]