Auto Bild spekuluje, że po zakończeniu produkcji BMW i3, firma wprowadzi na rynek dwa modele: crossovera iX1 oraz zwykłe auto osobowe, BMW i1. Ten drugi samochód jest zaskakująco podobny do i3.

Elektryczne BMW i1 – najmniejszy elektryk w gamie BMW

Od kilku miesięcy pojawiają się głosy, że BMW i3 oraz BMW i8 znikną z rynku w następnej dekadzie, ponieważ do ich produkcji wykorzystano zbyt drogie technologie, a same platformy aut niekoniecznie nadają się do rozbudowy. Te spekulacje ostatnio potwierdzili także przedstawiciele BMW.

Auto Bild prognozuje, że BMW i3 zyska dwóch następców: elektrycznego crossovera iX1 oraz hatchbacka i1. Obydwa auta mają wykorzystywać te same rozwiązania – ale już bez włókien węglowych i aluminium – a BMW i1 ma być nawet bardzo podobny do i3 (w wizji Auto Bild). Po co więc zmieniać nazwę? Między innymi po to, żeby zasygnalizować klientom, że BMW i3 nie jest odpowiedzią niemieckiego koncernu na Tesla Model 3.

Samochody powstaną na platformie FAAR, a więc w wariancie podstawowym zaoferują napęd na przód (BMW i3 ma napęd na tył). Ich rynkowy debiut ma mieć miejsce w 2022 roku.

> BMW i4 – kolejne oficjalnie potwierdzone elektryczne BMW

Na ilustracji: BMW i1 według Auto Bild (c) Larson / AutoBild

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 6 głosów Średnia: 4.2]