Portal InsideEVs opublikował zdjęcie Audi, które okazało się być elektrycznym Audi Q2 L e-tron. Niemiecki koncern oficjalnie potwierdził testy samochodu, przyznał też, że trafi on na chiński rynek. Dziś Audi Q2 to najmniejszy crossover producenta, który w wersji elektrycznej będzie konkurował z Hyundaiem Kona Electric.

Elektryczne Audi Q2 L e-tron z myślą o Państwie Środka

Audi Q2 to bardzo charakterystyczne auto: samochód o wymiarach Audi A3 wyróżnia się na drodze napompowaną sylwetką. Oferowana w Chinach wersja Q2 L jest dłuższa od europejskiej o niecałe 4 centymetry – i na tym różnice w zasadzie się kończą. A właściwie się „kończyły”, ponieważ wyszło na jaw, że chińskie Q2 L będzie miało wersję czysto elektryczną.

> Volkswagen się rozpędza: Mamy plany na 50 milionów samochodów elektrycznych, będziemy znacząco tańsi od Tesli!

Zauważony na niemieckich ulicach samochód posiada półprzymkniętą atrapę chłodnicy nawiązującą do Audi e-tron (porównaj ze zdjęciem poniżej) i pozwalającą na zmniejszenie oporów powietrza. Na tyle samochodu brakuje rury wydechowej, ale wszystkie te różnice są raczej symboliczne w stosunku do spalinowego Audi Q2.

Audi oficjalnie potwierdziło (źródło), że testuje w Niemczech elektryczne Q2 e-tron. Ma to być „pierwszy samochód elektryczny przeznaczony dla chińskich klientów”. Nie wspomniano, czy model trafi też na inne rynki.

Dane techniczne Audi Q2 e-tron dla Chin? Pospekulujmy

Sądząc po wymiarach samochodu, w podłodze powinna zmieścić się bateria o pojemności 40-50 kWh. Biorąc pod uwagę sylwetkę auta, elektryczne Q2 e-tron powinno osiągnąć zasięg 220-280 kilometrów na jednym ładowaniu. Z drugiej strony: jeśli Audi chciałoby konkurować z Hyundaiem Kona Electric, powinno celować w 60+ kWh…

Wydaje nam się, że powyższe zdjęcia kryją coś jeszcze: samochód testowany jest w Niemczech, choć jego produkcja odbywa się w Chinach przy współpracy z FAW. Niewykluczone zatem, że patrzymy tutaj nie tylko na elektryczne Audi, ale też na VW ID. Neo, co oznaczałoby pierwsze drogowe testy platformy MEB.

Oczywiście to tylko nasze domniemania.

Zdjęcie otwierające Audi Q2 L e-tron (c) InsideEVs. Zachęcamy do obejrzenia całej galerii na portalu

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 5]