Niebywała gratka dla miłośników samochodów elektrycznych. Elektryczna Skoda Vision E, która wejdzie do produkcji w 2020 roku, zostanie pokazana na Targach Motor Show 2018 w Poznaniu. Co o niej wiemy? Ile będzie kosztować? Jak dojechać na Poznań Motor Show 2018? Oto wszystkie informacje.

Skoda Vision E na Poznań Motor Show 2018

Podczas targów Motor Show Poznań w dniach 5-8 kwietnia 2018 zostanie zaprezentowany koncepcyjny model elektrycznej Skody Vision E. Auto bazuje na VW ID Crozz i ma konkurować z Hyundaiem Kona EV, ale zapewne też z Tesla Model 3.

> Szef produktu w Skodzie: Tesla Model 3? Surowy! Za to nasza Skoda Vision E…

Poznań Motor Show 2018: bilety + jak dojechać (adres)

Motor Show Poznań odbywa się w halach Międzynarodowych Targów Poznańskich przy ulicy Głogowskiej 14 w Poznaniu. Hale położone są kilkaset metrów od dworca Poznań Główny i przystanku Most Dworcowy. Targi odbywają się w dniach 5-8 kwietnia 2018 roku, czyli od czwartku do niedzieli w pierwszy weekend po świętach Wielkiej Nocy.

Bilety na Poznań Motor Show 2018 kupowane w kasach będą kosztowały 140 złotych (5.04, dzień prasowy), 25 złotych (6.04), 30 zł (7.04) i 25 zł (8.04). Dzieci do lat 3 wchodzą na targi bezpłatnie.

Dane techniczne Skody Vision E, czyli wszystko, co wiemy o samochodzie

Vision E ma być napędzana dwoma silnikami elektrycznymi o łącznej mocy 306 koni mechanicznych. Zasięg elektrycznej Skody na jednym ładowaniu ma wynieść „500-600 kilometrów”, ale są to szacunki według procedury NEDC, która pozwoli znika z rynku. Tak czy siak zasięg sugeruje, że bateria Vision E będzie miała od 50 do 75 kWh pojemności.

W kwestii wymiarów zewnętrznych, Vision E będzie porównywalna do Tiguana lub Tiguana L zaprezentowanego niedawno w Chinach. Jednak dzięki niewielkim rozmiarom silników elektrycznych i płaskiej baterii w podłodze, auto może oferować we wnętrzu przestrzeń porównywalną do VW Touarega.

Skoda Vision E zostanie zbudowana na nowej platformie MEB Volkswagena, którą zaprojektowano specjalnie z myślą o samochodach elektrycznych. Auto będzie produkowane od 2020 roku w czeskich zakładach Mlada Boleslav.

> Skoda będzie produkować elektryki w Mlada Boleslav

Jaka będzie cena elektrycznej Skody? Oceniając pod planach Volkswagena w kwestii ID Crozz, szacujemy, że w najtańszej wersji Vision E może rozpoczynać się od około 150 tysięcy złotych. Wiele zależy jednak od otoczenia rynkowego i panującej w 2020 roku konkurencji w segmencie.

 

 

 

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 33 głosów Średnia: 4.3]