Zaskakujące informacje portalu InsideEVs. Już w 2019 roku Skoda ma wprowadzić na rynek elektryczny model Citigo – a więc klon VW e-Up! – i hybrydową Skodę Superb oraz Vision X. Z kolei elektryczny crossover, Skoda Vision E, zadebiutuje najwcześniej w 2020 roku.

Samochody elektryczne Skoda: Citigo E (2019), Vision E (2020), Felicia E (2021)?

Już za rok ma zadebiutować na rynku siostra-bliźniaczka VW e-Up, czyli elektryczna Skoda Citigo E. Samochód Volkswagena nie cieszył się szczególnie dużą popularnością, dlatego stopniowo trafia do Seata – Seat e-Mii właśnie zadebiutował w car-sharingu w Barcelonie – i Skody.

> Najtańsze elektryki w zakupie i utrzymaniu: Citroen C-Zero, Peugeot Ion, VW e-Up

W 2020 w Mlada Boleslav ma wystartować produkcja Skody Vision E, a w 2021 roku na rynku powinna zadebiutować siostra VW ID Neo, Felicia E.

Hybrydowe Skody: Superb (2019) i Vision X (2020?)

W 2019 roku InsideEVs spodziewa się też debiutu hybrydowej Skody Superb, czyli największej limuzyny czeskiego producenta. Auto prawdopodobnie wykorzysta zespół napędowy VW Passata GTE.

Za rok ma również zostać pokazana produkcyjna wersja małego crossovera, Skody Vision X. Uproszczona hybryda (mild-hybrid) czeskiego producenta wyposażona jest w silnik elektryczny oraz spalinowy G-TEC zasilany gazem ziemnym. Ten ostatni ma pojemność 1.5 litra i może pracować także na benzynie.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]