Podczas targów samochodowych w Kantonie (Guangzhou) Honda wraz z GAC zaprezentowała elektryczne wcielenie Hondy HR-V. Samochód nosi nazwę Everus VE-1 i został wyposażony w baterie o pojemności niemal 54 kWh. Wada? Choć produkowany jest wraz z Hondą, dostępny będzie wyłącznie w Chinach.

Everusie VE-1, zapraszamy do Europy!

Elektryczny Everus – czyli wariacja Hondy HR-V – spodziewany był od dobrych kilku miesięcy. Gdy pisaliśmy o nim w styczniu i kwietniu 2018, mieliśmy jeszcze cień nadziei, że zgrabny crossover zawita na nasz kontynent. Niestety, na razie nic podobnego nie będzie miało miejsca, a samochód trafi do sprzedaży wyłącznie w Państwie Środka.

> Elektryczna Honda HR-V i XR-V w Chinach jeszcze w 2018 roku!

Jest czego żałować, ponieważ bateria EV-1 ma 53,6 kWh pojemności, co teoretycznie powinno pozwolić na przejechanie około 300-330 kilometrów na jednym ładowaniu. Portal GaadiWaadi informuje, że producent podaje 340 km według procedury NEDC, ale wydaje nam się, że to pomyłka – taka odległość według NEDC odpowiadałaby zaledwie około 35 kWh baterii.

Wymiary auta lokują je na granicy między segmentami B- i C-SUV, więc w Polsce Everus VE-1 konkurowałby z Hyundaiem Kona Electric i Kią e-Niro. Zgrabny wygląd, spora bateria i 163 KM (120 kW) mocy z pewnością pomogłyby mu w walce o rynek. Cena VE-1 ma wynieść równowartość 90-100 tysięcy złotych z uwzględnieniem rządowych ulg – bez nich byłoby to więc około 120-130 tysięcy złotych.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 10 głosów Średnia: 4.6]