Na placu budowy The Boring Company Tesla X została wykorzystana w roli lokomotywy. Dosłownie! Samochód elektryczny wyciągnął z tunelu wagoniki załadowane pokruszonymi skałami o łącznej masie ponad 113 ton!

Tesla Model X, czyli elektrowóz jako… elektrowóz 🙂

Pasażerowie samochodu są wyraźnie rozbawieni, dlatego należy domniemywać, że pracownicy The Boring Company – firmy Elona Muska drążącej tunele – wykorzystali Model X żeby sprawdzić, czy da radę. Wideo zamieścił na Twitterze Elon Musk, dlatego spodziewamy się, że wkrótce pojawiają się kolejni zapaleńcy, którzy będą podczepiać do Tesli X jeszcze większe ciężary: Airbusa, okręty albo domy.

> Czy Tesla pociągnie tira? Model X bez problemu [WIDEO]

Według deklaracji Elona Muska, wagoniki z załadowaną skałą ważyły ponad 113 ton (250 000 lbs). Moment obrotowy Tesla Model X to 9 500 Nm. Samochód wyciąga je dość wolno z przyczyn naturalnych – gdyby zanadto się rozpędziły, nie byłoby jak ich zahamować.

Dodajmy, że auto elektryczne ma tutaj ułatwione zadanie w porównaniu do spalinowego: nie posiada odpowiednika sprzęgła, a napęd za pomocą przekładni trafia prosto na koła. W dodatku maksymalny moment obrotowy dostępny jest od samego początku. W aucie spalinowym najsłabszym elementem takiego układu byłoby prawdopodobnie sprzęgło, które musiałoby wytrzymać kilka tysięcy niutonometrów momentu obrotowego.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 3 głosów Średnia: 4.7]