Podczas konferencji zorganizowanej przez magazyn ChargedEVs Sandy Munro pokazał pierwsze wyraźne zdjęcie baterii strukturalnej z ogniwami 4680. Tymczasem w Austrii wystartowało coś, co wyglądana zwiastun nowego programu poleceń (referrali) w Tesli.

Bateria z ogniwami 4680 – zdjęcie

Na zdjęciu nowej baterii Tesli widać, że ogniwa poukładane są w szeregach, które sumują się do czterech (wyraźniej) lub ośmiu (mniej wyraźnie) bloków. Co dwa szeregi widoczne są wloty/wyloty taśm, które prowadzą między ogniwami ciecz chłodzącą. Z dotychczasowych deklaracji wynikało, że chłodziwo może płynąć w dolnej części ogniw, na podstawie zdjęcia trudno jednak ocenić, czy trafia tam ono z wykorzystaniem widocznych wlotów/wylotów, czy może poprowadzone jest z użyciem osobnej instalacji:

Cała bateria nie wygląda na grubą. Ogniwa mają 8 centymetrów wysokości, pojemnik dodaje 2-3 centymetry u dołu oraz pewnie drugie tyle u góry, co daje w sumie kilkanaście centymetrów grubości. Po lewej stronie widoczne są dwa dodatkowe przewody wysokiego napięcia. Pierwszym masowo produkowanym samochodem z baterią strukturalną opartą o ogniwa 4680 będzie prawdopodobnie Tesla Model Y wyjeżdżająca z zakładów w Berlinie.

Nowy program poleceń (referrali), VIP Testdrive, testowany w Austrii?

Kilka dni temu portal Electrek dowiedział się nieoficjalnie, że program referrali zostanie odświeżony. Zamiast linków ts.la, którymi nabywcy Tesli spamują po całym internecie, ma się pojawić osobiste polecanie z użyciem aplikacji. Teraz pojawiło się coś, co wygląda na zwiastun tej reorganizacji. Austriacki oddział firmy organizuje tzw. VIP Testdrive, jazdy testowe dla osób poleconych przez aktualnych posiadaczy Tesli.

Aby taka jazda została zorganizowana, Tesla musi otrzymać kontakty co najmniej 5 osób. Nie jest jasne, jak przekazywanie danych osobowych ma się do obowiązujących w Unii Europejskiej i Austrii przepisów o ochronie danych osobowych. Wiadomo natomiast, że operacja opłaci się osobie polecającej, ponieważ w przyszłości ma ona szansę na zaproszenie na wstępne jazdy testowe nowego Modelu S i X oraz Modelu Y, gdy samochody staną się dostępne (źródło).

Ocena artykułu
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]
Nie przegap nowych treści, KLIKNIJ i OBSERWUJ Elektrowoz.pl w Google News. Mogą Cię też zainteresować poniższe reklamy: