Krzysztof to jeden z naszych najsympatyczniejszych Czytelników. Przy pierwszym kontakcie śmiał się, że mówi na swój samochód dokładnie tak samo, jak nazwaliśmy stronę: „elektrowóz” 🙂 Postanowiliśmy zapytać go, dlaczego zdecydował się na auto elektryczne. Oto, co nam powiedział.

Czy warto kupić samochód elektryczny? Opinia Czytelnika

Redakcja www.elektrowoz.pl: Czym jeździsz?

Krzysztof: BMW i3, rocznik 2014, czyli bateria 22 kWh.

Dlaczego go kupiłeś?

Bo po przejechaniu 200 metrów znalazłem się w innej motoryzacyjnej rzeczywistości!!! 🙂

Nie było za drogo? Spalinowy byłby ze 2-3 razy tańszy…

BMW nie było, nie jest i raczej nigdy nie będzie tanim autem. Jednak w przeliczeniu kosztów zakupu i całościowych kosztów utrzymania samochód elektryczny vs samochód spalinowy moje BMW i3 znajduje się na poziomie auta średniej półki, na przykład Forda Focusa. Oczywiście pod warunkiem, że dużo na co dzień jeździmy.

> BMW iX3 [FOTO] – tak będzie wyglądał elektryczny crossover BMW?!

I jak się jeździ? Co jest fajne?

Jeździ się po prostu wspaniale! Co jest fajne? Wszystko! Cisza, przyspieszenie, zgrabność w miejskim ruchu, jakość wykończenia, pozycja za kierownicą (podwyższona) i choćby taka drobnostka, że w korku nie trzeba trzymać nogi na hamulcu, jak ma to miejsce w przypadku klasycznego automatu. O zmianie biegów nie wspominając!

Nie czekam też w kolejce na stacji benzynowej, nie czekam na fakturę i nie muszę tłumaczyć, że nie chcę hot doga w zestawie z colą 🙂 Licząc przejeżdżane kilometry w roku i średnią warszawską prędkość, w samochodzie spędzam rocznie pełne 30 dni, przez 24h na dobę lub 90 dni po 8 godzin. Mój samochód to moje narzędzie pracy i ma dla mnie znaczenie w jakich warunkach spędzam ten czas.

A co jest najbardziej zniechęcające? Co Ci doskwierało?

Nic, absolutnie nic!

Jaki samochód będzie następny?

BMW i3 🙂 Tesla nie jest żadną alternatywą. Póki co to egzotyczna ciekawostka tak długo, jak dla Tesli Polska jest egzotycznym krajem bez salonu sprzedaży i przede wszystkim serwisu. Ciekawie zapowiadają się premiery Jaguara I-Pace’a i Mercedesa EQ, ale póki co to wciąż przyszłość.


Chcesz opowiedzieć Czytelnikom o swoim samochodzie elektrycznym?

Jeśli chcesz opowiedzieć nam o swoim samochodzie elektrycznym, wystarczy, że przyślesz nam maila na adres [email protected] . Pytania znajdziesz powyżej – wszystkim staramy się zadawać te same. 🙂

Ilustracja: BMW i3 (2014), zdjęcie ilustracyjne (c) Saabkyle04 / YouTube

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 5]