Czeska firma MW Motors zaprezentowała wizję samochodu elektrycznego w stylu retro. Luka EV, bo taką nazwę nosi auto, został wyposażony w baterię o pojemności zaledwie 21,9 kWh, która ma jednak pozwalać na przejechanie aż 300 kilometrów na jednym ładowaniu.

Luka EV – samochód elektryczny w klasycznej linii

Luka EV z przodu nawiązuje trochę do Skody Skody 105, co nieco do Shelby Cobry, odrobinę też do  Astona Martina DB5 (patrz zdjęcia poniżej). Jednak to tylko z przodu, ponieważ na innych ujęciach auto prezentuje się już nieco mniej okazale. Ale nawiązania do Skody 105 są żywe…

Aston Martin DB5 i James Bond 007 (c) Columbia / Broccoli

Shelby Cobra 50th Anniversary Edition (c) Steindy

Dane techniczne Luka EV

Czeski samochód elektryczny wyposażony jest w baterię o pojemności 21,9 kWh, która pozwala ponoć na przejechanie aż 300 kilometrów na jednym ładowaniu (według nieznanej procedury). Dzięki aluminiowemu podwoziu, auto waży zaledwie 815 kilogramów, a więc o jakieś 500-700 kilogramów mniej niż inne współczesne samochody, również spalinowe.

Luka EV napędzany jest czterema silnikami w kołach, z których każdy ma moc 16,8 konia mechanicznego. Łączna moc silników to 67 koni mechanicznych. Przyspieszenie do 100 km/h ma trwać zaledwie 9,6 sekundy, szybkość maksymalna to 146 km/h, ale najciekawsze jest zużycie energii: auto potrzebuje zaledwie 6,8 kWh na 100 kilometrów!

> Najbardziej oszczędne samochody elektryczne na świecie [RANKING Top 10]

Cena Luka EV? Premiera? Jeszcze nie wiadomo. Producent czeka na razie na wyniki testów zderzeniowych i dopiero wtedy chce zadecydować o przyszłości auta.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]