Wczoraj, 14 kwietnia, wznowiła pracę fabryka Hyundaia ulokowana w czeskich Noszowicach. Na razie tylko na dwie zmiany, z dodatkowymi środkami ochronnymi, ale już działa. Z linii montażowych zakładu zjeżdża między innymi Hyundai Kona Electric 64 kWh, który oferowany jest na terenie Unii Europejskiej.

Wraca życie w firmach motoryzacyjnych

Fabryka w Noszowicach to jedyne europejskie zakłady południowokoreańskiego producenta, można się więc domyślać, dlaczego firma tak się spieszyła z ich wybudzeniem. W zeszłym roku Hyundai miał olbrzymie problemy z zaspokojeniem popytu na Konę Electric, więc każdy dzień przestoju w Czechach oznaczał dodatkowe 100-150 niewyprodukowanych i niesprzedanych aut.

> Hyundai Kona Electric 64 kWh z Czech już w dostawach. Produkcja: 150 egzemplarzy na dobę

Fabryka była w uśpieniu od 21 marca i wznowiła pracę tuż po tym, jak na to oficjalnie pozwolono. Produkcję zawieszono zaledwie kilka dni po oficjalnym starcie dostaw Kony Electric.

Czeskie zakłady wytwarzają obecnie wyłącznie wariant z silnikiem o mocy 150 kW (204 KM) oraz baterią o pojemności 64 kWh. Wersja 39,2 kWh nadal zjeżdża z linii montażowych w Korei Południowej. Oznacza to, że czas oczekiwania na droższy wariant samochodu jest znacznie (2-4 miesiące) krótszy niż na wersję tańszą, ze słabszym zasięgiem.

Hyundai Kona Electric to crossover segmentu B-SUV. Jego cena w Polsce dla wersji 64 kWh rozpoczyna się od 189 900 złotych.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 5]