Niebezpieczny wypadek w Szwajcarii. Od jadącej ciężarówki oderwały się dwa koła. Jedno z nich uderzyło wprost w jadący samochód osobowy. Była to Tesla X z panoramiczną przednią szybą.

Rozpędzone koło kontra samochód

Koło samochodu ciężarowego musiało uderzyć w sam środek szyby, w pobliżu granicy z dachem. Szyba została wbita dobre 30 centymetrów w głąb kabiny, jednak najwyraźniej się nie poddała. Portal Electrek twierdzi, że koło wpadło do środka, jednak dziura wydaje się być nieco za mała, żeby coś takiego rzeczywiście zaszło.

> Tesla Model Y w produkcji od listopada 2019!

Tesla Model X w teście amerykańskiej agencji bezpieczeństwa drogowego (NHTSA) otrzymała 5 gwiazdek na 5 możliwych. Oceny szczegółowe sprawiły, że została uznana za najbezpieczniejszego SUV-a na świecie. Jest też jednym z najbezpieczniejszych aut w ogóle, we wszystkich kategoriach.

Według raportu policji relacjonowanego przez 20min.ch, w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Dla nas niepokojące może być to, że szwajcarski portal mówi o samochodzie dostawczym na obcych numerach, a wideo sugeruje, że auto zostało zarejestrowane w województwie śląskim.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 16 głosów Średnia: 4.6]