Jak donosi Daily Mail, tajwańska firma Xing Mobility opracowała samochód, który ma być szybszy niż Tesla Roadster. Ustalono nawet jego cenę: 1 milion dolarów za sztukę.

Samochód szybszy niż Tesla Roadster 2

Miss R – bo taką nazwę nosi auto – na razie istnieje tylko w wyobraźni. Wiadomo jednak, jakie są jego dane techniczne: Miss R ma cztery niezależne silniki elektryczne pracujące z napięciem 350 woltów (V), które osiągają łączną moc 1 341 koni mechanicznych (KM).

> Szef produktu w Skodzie: Tesla Model 3? Surowy! Za to nasza Skoda Vision E…

Dzięki nim Miss R przyspiesza od 0 do 100 kilometrów na godzinę w zaledwie 1,8 sekundy. Co oznacza, że auto jest o 0,1-0,2 sekundy szybsze niż Tesla Roadster 2, która osiąga 97 km/h w 1,9 sekundy. Sekretem samochodu ma być chłodzenie baterii – ogniwa są na stałe zanurzone w cieczy opracowanej przez 3M (3M Noves 7200 Engineered Fluid).

Kiedy prototyp?

Xing Mobility twierdzi, że już rozpoczęła testowanie prototypu (zdjęcie poniżej), a w 2018 roku chce dokonać testów jazdy z pełną szybkością. Firma planuje wyprodukować tylko 20 egzemplarzy auta. Każdy z nich ma kosztować okrągły milion dolarów.

Xing Mobility podkreśla, że chce przesunąć granice w każdej z możliwych kategorii. Dlatego Miss R ma się nadawać zarówno do jazdy po drodze, jak i do off-roadu (!).

> Jaguar I-Pace W OSTREJ WALCE z Audi e-tron Quattro [LA Auto Show 2017]

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Volvo XC40 dane techniczne – zalajkuj i ZOBACZ:

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]