Alibaba zdecydowała się zainwestować w firmę Xpeng (Xiaopeng), która zbudowała klon Tesla Model X o nazwie Identy X (czytaj: identyks :). Nieoficjalnie mówi się, że chiński gigant portali zakupowych kupił 10 procent akcji Xpeng. Identy X ma się pojawić w sprzedaży w pierwszym kwartale 2018 roku.

Chiński klon Tesli

Xpeng zdecydowało się na skopiowanie patentów Tesli, ponieważ Tesla… na to pozwala. Auto rzeczywiście wygląda na  mocno inspirowane samochodami amerykańskiego producenta, zarówno z zewnątrz, jak i w środku:

Jednak jeździć będzie inaczej: Xpeng Identy X wyposażony jest w silnik elektryczny o mocy 187 koni mechanicznych, który napędza przednie koła. Szybkość maksymalna auta ma wynosić 170 kilometrów na godzinę. Zgodnie z deklaracjami Xpeng, Identy X ma mieć 300 kilometrów zasięgu, a do 100 kilometrów na godzinę rozpędzi się 7,9 sekundy. W nieco późniejszym terminie ma zadebiutować wersja z napędem na cztery koła.

Alibaba kupiła ponoć 10 procent akcji chińskiego producenta. Samochód ma trafić do sprzedaży już w pierwszym kwartale 2018 roku. Cena nie jest jeszcze znana.

> Najbardziej niebezpieczne drogi krajowe 2017 [RAPORT Yanosik]

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 6 głosów Średnia: 4.7]