Motor1 spekuluje, że General Motors może zakończyć produkcję Chevroleta Volta w 2022 roku. Volt to popularna w Stanach Zjednoczonych hybryda ładowana z gniazdka – nie należy jej mylić z Chevroletem Boltem, czyli samochodem całkowicie elektrycznym.

Co zastąpi Chevroleta Volta?

Informacje o wstrzymaniu produkcji Volta krążą na rynku już od pewnego czasu. W październiku 2017 roku GM zaczął stopować wytwarzanie Volta, ponieważ na parkingach firmy zgromadziło się sześć tysięcy niesprzedanych egzemplarzy samochodu. Przestój miał trwać co najmniej do stycznia 2018 roku:

> General Motors wstrzymuje produkcję Volta i zwalnia ludzi. Klienci go nie chcą

Według cytowanego przez Motor1 raportu AutoForecast Solutions, Volt zniknie z oferty całkowicie w 2022 roku. Zostanie zastąpiony przez zelektryfikowanego crossovera lub auto całkowicie elektryczne.

Warto przy okazji dodać, że plany General Motors zakładają wprowadzenie na rynek dwóch modeli samochodów elektrycznych najpóźniej do połowy 2019 roku oraz kolejnych 18 do 2023 roku. Może się więc okazać, że potencjalny nabywca Volta będzie miał do wyboru ciekawsze, całkowicie elektryczne samochody.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Jak szybko znika alkohol z krwi? Ściągnij i sprawdź:

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]