Po długiej agonii i licznych komunikatach, General Motors (GM) ogłosiło koniec produkcji Chevroleta Volta. Samochód wypadnie z oferty, a fabryki, które go produkują, zostaną zamknięte. GM chce odejść od produkcji sedanów na rzecz ciężarówek, crossoverów i SUV-ów. Koncern skupia się też na napędach elektrycznych i pojazdach autonomicznych.

Chevrolet Volt (2019) ostatnim modelem na rynku

Chevrolet Volt przez lata obecności na rynku zyskał wielu zwolenników. Zespół napędowy samochodu pracujący przez większość czasu w trybie hybrydy szeregowej (silnik elektryczny = napęd, silnik spalinowy = generator energii) pozwalał na korzystanie z dużego momentu obrotowego i ciszy silnika elektrycznego. Jednocześnie silnik spalinowy ze zbiornikiem paliwa sprawiał, że Voltowi niestraszne były dystanse sięgające kilkuset kilometrów.

> KATOWICE. Nowe stacje ładowania samochodów elektrycznych i carsharing przed COP24 [mapa]

Teraz jednak auto wypada z produkcji: Chevrolet Volt przestanie zjeżdżać z linii montażowych w marcu 2019 roku. Koniec Volta wiąże się z zamknięciem 5 fabryk, w których powstają także Chevrolet Cruze, Cadillac CT6 i Buick LaCrosse – wszystkie te modele również znikną z oferty. Pracę straci 15 tysięcy ludzi.

General Motors chce odejść od samochodów spalinowych i sedanów. Firma planuje skupiać się na autach autonomicznych oraz elektrycznych następnej generacji. W sprzedaży oferowane będą ciężarówki oraz nowocześniejsze formy nadwoziowe, czyli crossovery i SUV-y.

> Najlepszy autopilot dla samochodów? Super Cruise w Cadillacu. Tesla na drugim miejscu

 

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]