Zaskakujące oświadczenie General Motors. Firma zapowiedziała, że już wkrótce Chevrolet Bolt będzie dostępny w większej liczbie krajów. Przedstawicielka koncernu nie chciała jednak zdradzić, czy auto pojawi się w Europie na dużą skalę pod swoją starą marką, jako Opel Ampera-e.

Elektryczny Chevrolet Bolt: gdzie się sprzedaje, a gdzie może być

Aktualnie Bolt sprzedawany jest w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Korei Południowej, Meksyku i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Wiceprezes General Motors ds. samochodów elektrycznych, Pam Fletcher, wyznała jednak, że zauważa wzrost zainteresowania autem zarówno na rynkach, na których Bolt jest dostępny – jak i tam, gdzie nie planowano go wprowadzać (źródło). Dlatego „w niezbyt odległej przyszłości” firma ujawni plany ekspansji.

> Oto jak wygląda BMW iNext – miał być konkurent Tesla Model 3, jest crossover GT? [wideo]

Przedstawicielka koncernu odmówiła odpowiedzi na pytanie, czy samochód zwiększy swoją obecność w Europie jako Opel Ampera-e. Usprawiedliwiła się tym, że w minionym roku General Motors sprzedało Opla Grupie PSA.

Chevrolet Bolt produkowany jest w Montowni Orion (ang. Orion Assembly) w Orion pod Detroit. Z tego samego zakładu wyjeżdża też jego europejska odmiana, czyli Opel Ampera-e. Jego sprzedaż w Stanach Zjednoczonych spadła o 13 procent rok do roku, ale firma mimo to planuje zwiększenie produkcji modelu o ponad 20 procent do końca bieżącego roku.

> General Motors planuje zwiększyć produkcję Bolta z 2 000 sztuk miesięcznie AŻ „o ponad 20 procent”

|REKLAMA||/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]