General Motors poinformowało właścicieli aut, że dodaje do Chevroleta Bolta (2017) możliwość zdalnego aktualizowania software’u samochodu. Firma od ponad 10 lat stosuje technologię OnStar, która pozwala na dwukierunkową komunikację centrala-pojazd, dlatego aż dziw bierze, że na update’y oprogramowania zdecydowano się dopiero w 2018 roku.

Aktualizacje online w samochodzie

Możliwość zdalnej diagnostyki i aktualizacji online oprogramowania samochodu była dotychczas dużą przewagą konkurencyjną Tesli. Firma chwaliła się nawet, że 80-90+ procent wszystkich problemów jest w stanie sprawdzić online, a sporą ich część – również naprawić za pomocą odpowiedniej łatki. Bez wizyty w serwisie!

> Aktualizacja oprogramowania w Tesli – o 1 sekundę mniej do „setki”!

General Motors zdaje się iść tym tropem: Chevrolet Bolt (2017) zyskał właśnie możliwość zdalnej aktualizacji software’u, która ma ulepszyć m.in. jakość połączeń telefonicznych, zwiększyć rozdzielczość ekranu i usprawnić pracę kamery cofania oraz radia.

Aktualizacje będą udostępniane użytkownikom w okresie od kwietnia do sierpnia 2018 roku. Dostępność nowej wersji oprogramowania będzie komunikowana z użyciem wyświetlacza radia. Nie wiadomo na razie czy aktualizacja rozwiązuje problem z bateriami, o którym pisaliśmy wcześniej. Na pewno jednak jest krokiem w bardzo dobrym kierunku. Szczególnie, że update będzie dostępny za darmo, bez konieczności płacenia w serwisie „120 złotych za wstępną diagnostykę”.

Warto poczytać: Chevy Bolt Finally Gets Its Over-The-Air (OTA) Updates

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 5]