Chatenet to francuski producent niewielkich, dwuosobowych samochodów z silnikami Diesla. Autka mogą być użytkowane już przez 14-letnich kierowców. Na targach EkoFlota 2017, na stoisku mini-auta.pl (APP sp. z o.o.), pojawił się jednak Chatenet całkowicie elektryczny.

Mały samochód elektryczny Chatenet

Miniaturowy – wielkości Smarta – pickup Chatenet schowany był za dwiema wielkimi Toyotami Hilux, dlatego nie było łatwo go zauważyć. A szkoda. Dwuosobowy samochodzik wyposażony jest w baterie, które wystarczają na przejechanie w realnych, miejskich warunkach 50-80 kilometrów.

Nadwozie pickup jest przykładowe, nabywca może sobie zażyczyć także wersję klasyczną, z osobową kabiną i bagażnikiem. Samochód ładuje się z domowego gniazdka 3-4 godziny. W wersji na prawo jazdy AM czterokołowiec Chatenet – bo taka jest właściwa nazwa takiego rodzaju pojazdu – rozwija maksymalnie 45 kilometrów na godzinę (km/h). To stosunkowo niewiele, ale całkiem sporo dla 14-latka, który właśnie zdał egzamin na prawo jazdy kategorii AM i zasiadł za kierownicą pierwszego pojazdu.

> Samochody elektryczne 2017. RANKING ZASIĘGU elektrycznych aut miejskich /segment A/ [wrzesień 2017]

Możliwe jest jednak zastosowanie odblokowanego silnika dla właścicieli prawa jazdy kategorii B1 (od 16. roku życia). Elektryczny Chatenet w tej wersji rozwija szybkość nawet 80-90 km/h, co jest już szybkością całkowicie wystarczającą do poruszania się po mieście i jego okolicach.

Oprócz tego autko ma klimatyzację, elektryczne szyby, centralny zamek i wydaje się być całkiem wygodne dla dwóch osób ze sporym bagażem.

> Samochody elektryczne 2017 – RANKING ZASIĘGU aut małych /segment B/ [wrzesień 2017]

Jedynym mankamentem jest CENA: Chatenet kosztuje co najmniej 65-70 tysięcy złotych. Ale do miasta – ciekawe rozwiązanie. Tak jak nadchodzące niemieckie e.GO.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 5 głosów Średnia: 4.2]