Niższa cena Volkswagena e-Up dotarła również do Polski. Zgodnie z oficjalnym cennikiem samochód kosztuje obecnie 101 790 złotych, co oznacza, że auto potaniało o ponad 13 procent. Liderem zestawienia nadal jest Smart EQ, którego ceny rozpoczynają się od 94,5 tysiąca złotych.

Nowy cennik Volkswagena e-Up

Zgodnie z opublikowanym na stronie cennikiem rocznika modelowego 2019 (źródło), ceny elektrycznego Volkswagena e-Up rozpoczynają się obecnie od 101 790 złotych. Jeszcze kilka tygodni temu samochód kosztował 117 190 złotych, spadek wyniósł zatem 13,1 procent. Warto dodać, że w rozpisce modeli auto jest jeszcze tańsze – 99 490 złotych – ale kwoty tej nie potwierdza ani konfigurator, ani oficjalny cennik.

Łatwo zresztą zauważyć, że w spisie modeli nie tylko VW e-Up jest tańszy niż jedno kliknięcie dalej, czyli w konfiguratorze. Dotyczy to też VW Up, Polo, Golfa czy Tiguana:

Volkswagen e-Up – dane techniczne

Volkswagen e-Up to niewielki samochód miejski (segment A) o mocy 60 kW (82 KM), momencie obrotowym 210 Nm, z baterią o pojemności 18,7 kWh. Na jednym ładowaniu auto przejeżdża w dobrych warunkach około 107 kilometrów. Mroźną zimą należy się liczyć ze spadkiem zasięgu na poziomie 20-30 procent, w zależności od stylu jazdy.

> Spadek zasięgu zimą? Oto spis dla Nissana Leafa, VW e-Golfa, Nissana e-NV200 i Chevroleta Bolta/Opla Ampery-e

Najtańszym samochodem elektrycznym w Polsce jest dziś Smart EQ ForTwo (dwuosobowy), którego cena rozpoczyna się od 94,5 tysiąca złotych. Wariant czteroosobowy, EQ ForFour, kosztuje już 96 tysięcy złotych.

> Aktualne ceny samochodów elektrycznych w Polsce [grudzień 2018]

 

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]