Oto kilka szybkich informacji, które zdobyliśmy lub dotarły do nas w ostatnich dniach. Wiemy już, że polskie ceny Kii e-Soul i e-Niro powinny zostać oficjalnie ujawnione na przełomie stycznia i lutego, czyli w przeciągu najbliższych 1-2 tygodni. Nieoficjalnie mówi się, że tańsze modele mogą zmieścić się w progu dopłat dla firm.

Garść nowych wieści na szybko

Od Kia Motors Polska dowiedzieliśmy się, że przełom stycznia i lutego jest tym okresem, gdy powinniśmy wreszcie poznać polskie ceny Kii e-Niro (segment C-SUV) i e-Soul (segment B-SUV). Skoro pojawią się cenniki, to jest szansa na choćby niewielką dostępność samochodów w Polsce. Przypomnijmy: według naszych prognoz z grudnia 2019, Kia e-Soul 39,2 kWh powinna kosztować 145,5 tysiąca złotych, a Kia e-Niro 64 kWh – od 180 tysięcy złotych.

> Aktualne ceny samochodów elektrycznych, w tym najtańsze auta elektryczne [grudzień 2019]

Oprócz tego podczas lunchu prasowego Volkswagen Financial Services usłyszeliśmy, że polskie ceny Volkswagena ID.3 powinny zostać ujawnione w maju-czerwcu, czyli w drugim kwartale 2020 roku. Niewykluczone jednak, że cena VW ID.3 1st będzie znana wcześniej – bo osoby, które zdecydowały się na przedpremierowy wariant auta już wkrótce będą mogły go skonfigurować:

> Volkswagen Financial Services: Leasing VW ID.3 z ratą 2,2 tys./mies. przy 0 proc. wpłaty własnej. W tym roku 400 egzemplarzy

Ostatnia informacja pochodzi od naszego Czytelnika, Pana Piotra: na targach w Wiedniu pojawił się Seat el-Born, a na dołączonej do niego ulotce zamieszczono informacje, że zamówienia na samochód będzie można składać jesienią 2020 roku. Premiera rynkowa (=rozpoczęcie sprzedaży) ma mieć miejsce pod koniec 2020 roku:

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 5]