W kilku brytyjskich miejscach w internecie pojawiła się sugestia, że cena Hyundai Kona Electric ma się zaczynać od 25 tysięcy funtów. Nie znamy źródła tej informacji, nie potwierdza jej też Hyundai, ale gdyby okazała się prawdziwa, cena Kona Electric zaczynałaby się od równowartości 120 tysięcy złotych!

Cena: Kona Electric a Kona z silnikiem benzynowym

Z prostego przeliczenia po kursie funta wychodzi nam, że cena Kona Electric z baterią o pojemności 39,2 kilowatogodziny (kWh) powinna rozpoczynać się od niecałych 120 tysięcy złotych.

Możemy jednak spróbować oszacować cenę w inny sposób: najtańsza wersja benzynowego modelu Hyundai Kona kosztuje w Wielkiej Brytanii 15,6 tysiąca funtów. W Polsce ma to być 70 tysięcy złotych. Jeśli więc podstawowy wariant elektryczny ma się rozpoczynać od 25 tysięcy funtów, to z prostej proporcji wynikałoby, że w Polsce powinien kosztować… 112 tysięcy złotych. Znowu znaleźliśmy się blisko kwoty 120 tysięcy złotych. To jednak tylko spekulacje.

Kiedy będzie znana prawdziwa cena? Kiedy dostawy auta?

Rzeczywista cena Hyundaia Kona Electric ma zostać ujawniona w momencie debiutu auta w salonach. W Polsce będzie to maj-czerwiec 2018, w Wielkiej Brytanii podawane są zbliżone terminy. Jednocześnie dostawy samochodów mają rozpocząć się w grudniu 2018 roku. W Norwegii – wcześniej, w Polsce zapewne później.

> Prawdziwy zasięg Hyundaia Kona Electric – WLTP kontra EPA [obliczamy]

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 4]