W Zjednoczonym Królestwie ujawniono ceny Fiata 600e /wł. Seicento-e/. Samochód w wariancie wyposażeniowym Red kosztuje od 32 995 funtów. Gdyby przełożyć tę kwotę na złotówki po kursie funta i uwzględnić różnice w stawkach VAT, otrzymamy równowartość 155 790 złotych [metoda nr 1], z kolei przeliczenie proporcjonalne względem ceny Fiata 500e daje nam 166 650 złotych [metoda nr 2]. Ta druga kwota wydaje nam się bardziej prawdopodobna. 

Fiat 600e, opis wersji i cennik [rynek brytyjski]

Fiat 600e, hatchback/crossover segmentu B, dostępny jest w dwóch wersjach wyposażeniowych: Red oraz La Prima. Obydwie dysponują tym samym zespołem napędowym z silnikiem o mocy 115 kW/154 KM i baterią o pojemności 54 (51) kWh, który znamy z Jeepa Avengera. Wariant Red wyposażony jest m.in. w 4 głośniki, 10-calowy ekran multimedialny, 16-calowe felgi stalowe z dwukolorowymi kołpakami (ilustracja poniżej), trzyfazową ładowarkę pokładową AC-DC o mocy 11 kW,  automatyczną klimatyzację, ręcznie sterowany fotel czy tylne czujniki parkowania.

Edycja La Prima to m.in. audio z 6 głośnikami, złącza USB-C w tylnym rzędzie, 18-calowe felgi aluminiowe, asystent świateł drogowych, „autopilot” (system jazdy półautonomicznej 2. poziomu), podgrzewane siedzenia z przodu, elektryczny fotel kierowcy z podparciem lędźwiowym i funkcją masażu, czujniki parkingowe dookoła auta, czujnik deszczu i zmierzchu oraz kamera cofania.

Ten wariant kosztuje od 36 995 funtów, co w Polsce proporcjonalnie odpowiadałoby 186 850 złotym [metoda nr 2].

Pierwsza z wersji ma 408 jednostek WLTP zasięgu i trzy lakiery do wyboru: czerwony, biały, czarny. W pakiecie oferowany jest czerwony, pozostałe wymagają dopłaty. Wnętrze jest czarne z czerwonymi akcentami (kokpit) i szwami (tapicerka). Edycja La Prima to do 406 jedn. WLTP zasięgu i lakiery inspirowane Włochami (ilustracja nr 3). Tapicerka jest jasnoszara („kość słoniowa”) z turkusowymi napisami FIAT.

Brytyjski konfigurator modelu znajduje się TUTAJ, na polskiej stronie mamy ten sam pakiet kolorów, ale nie podano jeszcze cen samochodu. Jeśli nasze obliczenia są poprawne, Fiat 600e będzie w Polsce niewiele droższy od Peugeota e-208 czy Opla Corsy-e, co czyni zeń całkiem interesującą alternatywę do wspomnianych modeli, Peugeota e-2008 czy Jeepa Avengera.

Nota od redakcji Elektrowozu: od wczoraj jesteśmy w Brukseli na zaproszenie Audi. Dziś, w czwartek, 28 września, zwiedzamy fabrykę Audi e-tron. W związku z tym liczba publikacji będzie niewielka.

Ocena artykułu
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]
Nie przegap nowych treści, KLIKNIJ i OBSERWUJ Elektrowoz.pl w Google News. Mogą Cię też zainteresować poniższe reklamy: