Portal WardsAuto przeprowadził wywiad z wiceprezesem Volkswagena na region Ameryki Północnej. Ten wyznał w pewnym momencie, że samochód będzie wyceniany podobnie jak rodzinny SUV VW Atlas. W przeliczeniu na polskie warunki oznaczałoby to start od około 122 tysięcy złotych!

Cena elektrycznego VW I.D. Crozz wyższa o 25 procent od Tiguana

Jak obliczyliśmy naszą cenę? Otóż cena VW Atlas w Stanach Zjednoczonych zaczyna się 25 procent ponad podstawową ceną VW Tiguana. VW Tiguan kosztuje w Polsce od 97 790 złotych, co oznacza, że cena elektrycznego crossovera Volkswagena powinna zaczynać się od około 122 tysięcy złotych [spekulacje www.elektrowoz.pl].

Jeśli ponadto wiemy, że VW I.D. Crozz i Skoda Vision E są bliźniakami, a strategia Skody zakłada ceny nieco niższe, ale powoli równające do odpowiednich modeli Volkswagena, to mamy następny wniosek: cena Skody Vision E powinna startować od około 115-120 tysięcy [spekulacje www.elektrowoz.pl].

VW I.D. Crozz: premiera już w 2019 roku

Gwoli ścisłości warto jednak dodać, że podobną rozmowę w Europie stoczył już portal Autogefuehl. Zgodnie z ujawnionymi wtedy danymi I.D. Crozz miał być droższy i kosztować około 170 tysięcy złotych. Gdyby jednak okazało się, że auto w najtańszej wersji kosztuje zaledwie 122 tysiące złotych, byłaby to konkurencja nie tylko dla Nissana Leafa, ale nawet dla Tesla Model 3.

> VW I.D. Crozz – CENA: od 170 tysięcy złotych! Recenzja WIDEO I.D. Crozz + wrażenia Autogefuehl [YouTube]

Samochód jest bowiem rozmiarów Tiguana, ale dzięki elektrycznym silnikom, ma w środku płaską podłogę i więcej przestrzeni. To zresztą typowe dla większości aut elektrycznych: bateria w podłodze i niewielkie rozmiary silników sprawiają, że przestrzeń w kabinie jest zwykle o 1-1,5 klasy wyżej niż sugerowałyby to zewnętrzne rozmiary auta.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 16 głosów Średnia: 4.6]