Wraz z publikacją cennika Kii e-Niro na stronach Kia Polska pojawiły się ceny Kia e-Soul, czyli nietuzinkowego crossovera segmentu B. Auto wykorzystuje ten sam zespół bateryjno-napędowy, co Kia e-Niro i Hyundai Kona Electric, może być więc ciekawą alternatywą do obu modeli. Szczególnie, że jest najtańsze z nich wszystkich.

Kia e-Soul: polaryzujący wygląd i dobra cena

Kia e-Soul z założenia wygląda jak wygląda. Najwyraźniej w koncernie Hyundai-Kia uznano, że skoro w gamie stosowane są te same jednostki napędowe (spalinowe i elektryczne), potrzebny jest co najmniej jeden model, który wyróżni się na tle homogenicznej grupy klasycznych, spokojnych brył.

Kia e-Niro (po lewej) i Kia e-Soul (po prawej)

Dlatego dla wielu osób Kia e-Soul jest po prostu brzydka, a w cenniku nie ma ani jednego ujęcia tyłu auta. Jednak nasz Czytelnik, Pan Wojciech, który jeździł poprzednią generacją modelu – zwaną jeszcze Soul Electric – bardzo chwalił sobie samochód za możliwości i praktyczność, choć jego Żonie się nie podobał:

> Kia Soul EV – opinie użytkownika, czyli p. Wojciech o swoim samochodzie

Zgodnie z opublikowanym właśnie dokumentem bazowe ceny Kii e-Soul są następujące:

  • 139 990 zł dla wersji „M” z baterią 39,2 kWh,
  • 160 990 zł dla wersji „M” z baterią 64 kWh.

Dokładnie tak samo, jak w Kii e-Niro, Kia e-Soul z mniejszą baterią dysponuje silnikiem 100 kW (136 KM) i oferuje 277 jednostek WLTP zasięgu, co przekłada się na maksymalnie 230-240 kilometrów zasięgu realnego. e-Soul z baterią o pojemności 64 kWh to już mocniejszy silnik (150 kW, 204 KM) oraz 452 jednostki WLTP, czyli do 391 kilometrów zasięgu realnego.

Warto zwrócić uwagę, że – znowu podobnie jak w Kii e-Niro – najwyższa wersja wyposażenia modelu z baterią 39,2 kWh kończy się na kwocie 160 490 złotych, czyli mniej więcej tam, gdzie zaczyna się wariant z pojemniejszą baterią. Nie musimy chyba dodawać, że jeśli wyjeżdżamy poza miasto, warto pokusić się o zakup edycji 64 kWh.

W przeciwieństwie do modelu e-Niro, nawet podstawowy pakiet wyposażenia „M” Kii e-Soul posiada światła mijania i drogowe LED. Natomiast dopiero wersja „L” ma podgrzewaną kierownicę i fotele oraz przednie czujniki parkowania.

A oto kompletny cennik (galeria, przewijaj między stronami używając strzałek, również tych na klawiaturze) wraz ze wzmianką o starszym roczniku modelowym (2020):

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 18 głosów Średnia: 4.5]