Jak donosi portal AutoExpress, BMW złożyło w tej chwili wnioski lub posiada jako zarejestrowane wszystkie symbole potencjalnych elektrycznych SUV-ów BMW: od iX1 do iX9. Ponoć ostatnim wnioskiem, który złożono, był ten dotyczący „iX3” – tymczasem BMW iX3 ma się pojawić na rynku już w 2019 roku.

Elektryczne SUV-y BMW z „i”w oznaczeniu modelu?

Elektryczne i zelektryfikowane samochody z nowych linii projektowych BMW oznacza literą „i”: BMW i3, BMW i8, BMW iNext. Teraz bawarski producent zakończył rejestrowanie oznaczeń od „iX1” do „iX9”, co jednoznacznie sugeruje, że w najbliższych czasach czeka nas wysyp elektrycznych i hybrydowych (plug-in) SUV-ów BMW.

> Zhidou D2 – silnik, bateria, dane techniczne. Co wiemy o samochodzie elektrycznym, który może być produkowany w Polsce

Już w trakcie wystawy Los Angeles Auto Show 2017 (listopad/grudzień 2017) zapowiedziano tajemniczą światową premierę nowego samochodu. Część spekulacji mówi, że będzie to BMW iX3: jedyny SUV bez silnika spalinowego, który został wprost zapowiedziany przez BMW. Elektryczny BMW iX3 ma się pojawić w sprzedaży w okolicy 2019 roku, jego dane techniczne nie są jeszcze znane.

Wszystkie większe niż iX3 przynajmniej na początku będą wersjami hybrydowymi (plug-in), czyli z silnikiem elektrycznym i spalinowym.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Kradziona Tesla Model X ukradziona PONOWNIE w Polsce – zalajkuj i ZOBACZ:

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 5 głosów Średnia: 4.4]