Portal Motor1.com zdobył zdjęcia BMW iNext, które będzie pierwszym elektrycznym SUV-em marki zrywającym z tradycją. W samochodzie właściwie wszystko jest zamaskowane, ale da się zauważyć napis „iNext” oraz naklejkę „!!! zakryj wnętrze !!!” Auto trafi do sprzedaży w 2021 roku.

BMW iNext – szpiegowskie zdjęcia Motor1.com

Na uzyskanych przez Motor1.com fotografiach w oczy rzucają się liczne maskowania na samochodzie i w jego wnętrzu. Na kierownicy widzimy lekko odstającą nalepkę, pod którą rysuje się logotyp BMW. Pod nią można dostrzec lekko pofalowany napis „iNEXT” (lub „iNERT”), a na samym dole podkreślony sześcioma wykrzyknikami napis „zakryj wnętrze”.

Wyświetlacz z licznikami zamontowany został bardzo roboczo, ale sądząc po solidnie umocowanych kołkach dystansowych oraz kształcie metalowej bazy – która zawiera liczne wycięcia i zagięcia, w tej chwili zupełnie niezagospodarowane – mamy do czynienia z wersją bliską finalnej. Choć bez obudowy:

W pozostałych aspektach samochód właściwie nie różni się od wersji testowanej w lutym (zdjęcia poniżej). BMW iNext ma się pojawić w sprzedaży w 2021 roku i ma zaoferować, jak obiecuje BMW, 700 km zasięgu obliczonego według procedury WLTP, czyli niemal 600 km zasięgu realnego.

Nie wiadomo, czy BMW utrzyma prototypowe nazewnictwo („iNext”), czy może połączy literę „i” z dotychczasową nomenklaturą tworząc BMW iX5 czy też BMW iX6. Na auto jeszcze trochę poczekamy, a do jego premiery na rynku sporo się wydarzy: zadebiutuje Tesla Model Y, odświeżona Tesla Model X, a także Audi e-tron Sportback czy Porsche Taycan Cross Turismo.

Zdjęcie wnętrza BMW iNext (c) Motor1.com (warto obejrzeć)

To może Cię zainteresować
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]