Według informacji uzyskanych przez portal BimmerToday, BMW intensywnie przygotowuje się do wprowadzenia na rynek nowego BMW i3 (2019). Zostanie on wyposażony w baterię 120 Ah, co daje około 43 kWh pojemności.

Nowe BMW i3 (2019): większa bateria, większy zasięg

Według naszych obliczeń nowa bateria BMW i3 (2019) o pojemności 120 Ah (źródło) pozwoli na zgromadzenie około 43 kWh energii. Jeśli pozostałe parametry samochodu nie ulegną zmianie, wtedy realny zasięg auta na jednym ładowaniu wyniesie 240 kilometrów, a więc mniej więcej tyle samo, ile oferuje Nissan Leaf (2018).

W mieście – a więc dla procedury WLTP – zasięg BMW i3 (2019) powinien zatem wynieść około 270-280 kilometrów.

> Aktualne ceny samochodów elektrycznych w Polsce [lipiec 2018]

Oczywiście na razie są to dane szacunkowe, obliczone na podstawie przecieków dotyczących większej baterii. Gdyby BMW zdecydowało się na dodatkowe optymalizacje napędu lub sylwetki, wtedy samochód powinien przejechać więcej; jeżeli natomiast okaże się, że większa bateria będzie cięższa, wtedy auto przejedzie mniej na jednym ładowaniu.

Według BimmerToday, nowa bateria w BMW i3 120 Ah ma być początkowo dostępna jako płatna opcja. Docelowo zastąpi ona tańsze i starsze warianty – dokładnie tak samo, jak to miało miejsce podczas wejścia na rynek 94 Ah.

Na ilustracji: BMW i3 (c) BMW

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]