Intrygujące informacje pozyskane przez niemieckiego Bilda oraz Frankfurter Allgemeine Zeitung. Choć Tesla deklarowała, że chce wytwarzać w Gigafactory 4 tylko „zaledwie” 150 tysięcy samochodów rocznie, producent szykuje się ponoć na wytwarzanie pół miliona auta rocznie. Fabryka ma kosztować 4 miliardy euro.

Produkcja Tesli na świecie: tu pół miliona, tam pół miliona…

Tesla przekroczyła w minionym kwartale 800 tysięcy wyprodukowanych samochodów od początku swego istnienia. Co jednak ciekawe, około połowa tej liczby pochodzi z tego, 2019 roku – niewykluczone, że amerykańska Gigafactory wytwarzająca auta znalazła się właśnie na poziomie pół miliona aut produkowanych  rocznie.

Niemiecki Bild twierdzi, że poznał założenia Tesli dotyczące fabryki w Niemczech. Choć Elon Musk mówi o 150 tysiącach aut „Made in Germany”, może to dotyczyć tylko początkowego etapu zakładów. Docelowo Gigafactory 4 miałaby wytwarzać nawet 500 tysięcy samochodów rocznie. Na terenie fabryki ma powstać do 10 tysięcy miejsc pracy.

Start niemieckiej fabryki Tesli przewidziano na 2021 rok, będą z niej wyjeżdżać baterie, zespoły napędowe i samochody, w tym Tesla Model Y. Według FAZ całkowite koszty budowy oszacowano na 4 miliardy euro (równowartość 17,1 miliarda złotych).

Tymczasem chińska Gigafactory 3 rozkręca się coraz bardziej. Według plotek udało się jej już osiągnąć poziom 1 000 egzemplarzy Tesli Model 3 tygodniowo (źródło), co daje około 50 tysięcy sztuk samochodu rocznie. Dodajmy jednak, że mówimy o liniach montażowych, które zostały zapowiedziane mniej niż rok temu, bo w styczniu 2019 roku.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]