Jak informuje Reuters, Grupa PSA – właściciel marek Peugeot, Citroen, DS, Opel – rozpoczęła na Słowacji produkcję baterii do hybryd i samochodów elektrycznych. Zaczęły one wyjeżdżać z fabryki w Trnawie, w przyszłości będą montowane również w zakładach w Vigo (Hiszpania).

Coraz więcej elektryków, coraz mniej diesli

Zakłady na Słowacji i w Hiszpanii mają na razie zaspokoić sto procent potrzeb koncernu. Produkcja baterii w innych fabrykach rozpocznie się dopiero wtedy, gdy sprzedaż samochodów elektrycznych się rozpędzi i dotychczasowe linie montażowe nie będą w stanie nadążyć z realizacją zamówień. Nie ma zatem szans, by oddział w Gliwicach mógł rozpocząć zapoznawanie się z nowymi technologiami.

Przedstawiciel Grupy PSA, Yann Vincent, który przemawiał w zakładach w Tremery (Francja), poinformował również, że spodziewa się rosnącego zainteresowania na samochody elektryczne i hybrydowe. Mają one stopniowo wypierać z rynku auta z silnikami Diesla oraz pojazdy z manualnymi skrzyniami biegów (źródło).

Firma zamawia obecnie ogniwa w południowokoreańskim LG Chem oraz chińskim CATL. Nie jest jasne, które z nich trafiają do jakich modeli – spodziewamy się zatem, że może to zależeć od dostępności ogniw oraz ich cen. Ogniwa CATL uważane są za nieco słabsze pod względem parametrów od LG Chem, dlatego niewykluczone, że pojawią się w tańszych modelach samochodów elektrycznych oraz hybrydach [spekulacje www.elektrowoz.pl].

> Volkswagen ID.3 bez maskowania – czyżby wyglądał o, tak?

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]