Jeden z naszych Czytelników obejrzał Avengers: Endgame i jest zaskoczony sytuacją, która pojawiła się w filmie. Najważniejszy motoryzacyjny aktor tego spektaklu, Audi e-tron GT, brzmi jak pospolity samochód spalinowy. Pryska cały czar nowości i świeżości, ale… być może chodzi o to, żeby gadali i tylko nazwiska nie przekręcali? 🙂

Audi e-tron GT w Avengers: Endgame

Audi obecne jest w filmach z postaciami Marvela od 2008 roku, gdy Tony Stark po raz pierwszy zasiadł za kierownicą Audi R8. Iron Man jeździł też R8 Spyder, R8 e-tron, A8L, S7 Sportback, S5 Coupe i Audi Q7. W Avengers: Endgame pojawiają się dwa kolejne modele: Audi e-tron Sportback oraz Audi e-tron GT (zdjęcie poniżej).

Jednak podczas scen ostrej jazdy samochodem, w czasie których Audi prowadzone jest przez Tony’ego Starka, e-tron GT emituje dźwięki, które wielu odbiorcom – w tym także naszemu Czytelnikowi – skojarzyły się jednoznacznie z dźwiękami samochodu spalinowego. Niektórzy internauci twierdzą, że zostały one mocno przerobione i „urobotyzowane”, ale to dość rzadka opinia.

> Jak się jeździ Audi e-tron? O, tak [wideo AutoTopNL]

Co ciekawe: Audi raczej brało udział w zatwierdzaniu finalnego produktu, dlatego mogło być świadome całej sytuacji. Niewykluczone, że mamy do czynienia z marketingowym haczykiem, który ma przyciągnąć do kin większą rzeszę odbiorców, by następnie wbić im do głów markę „e-tron”. Ostatecznie Audi zawsze może powiedzieć, że to tylko symulowane dźwięki dla potrzeb miłośników pojazdów spalinowych – i że tryb „spalinowego RS” faktycznie pojawi się w Audi e-tron GT [spekulacje www.elektrowoz.pl].

Audi e-tron GT: specyfikacja

Audi e-tron GT powstaje na platformie Porsche Taycan. Samochód już dziś obiecuje sporo: maksymalnie 590 KM (434 kW) dzięki dwóm silnikom napędzającym obie osie (źródło). Przyspieszenie Audi e-tron GT do 100 km/h ma wynosić 3,5 sekundy, do 200 km/h – 12 sekund. Wydajnościowo zatem auto będzie się mierzyć raczej z Teslą Model 3 Performance niż z Teslą Model S P100D.

Bateria zajmuje całą podłogę i ma mieć „ponad 90 kWh pojemności”. Produkcja e-tron GT powinna rozpocząć się w 2020 roku.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 1]