W nowej wersji oprogramowania Tesli (v9) pojawi się funkcja Jedź Za Nawigacją / Drive On Nav. Ma ona pomagać Autopilotowi na zjazdach z dróg szybkiego ruchu. Tej umiejętności Autopilota w wersji rozszerzonej (Enhanced Autopilot) właściciele Tesli domagają się od dawna.

Samodzielnie wjeżdża, samodzielnie zjeżdża… po co kierowca?

Autopilot Tesli nie radzi sobie na zjazdach z dróg szybkiego ruchu oraz na wjazdach na nie. Kierowca musi wtedy przejąć kontrolę nad kierownicą, ponieważ samochód nie potrafi zmienić pasów, by wskoczyć na inną drogę. Funkcja Jedź Za Nawigacją / Drive On Nav, jak dowiedział się portal Electrek (źródło), ma podpowiadać samochodowi, jaki kierunek i pas obrać.

> Tesla Model 3 znalazła w USA więcej nabywców niż wszystkie modele BMW

Wystarczy, że kierowca wprowadzi cel swojej podróży w nawigacji, żeby Autopilot zaczął sugerować zmiany pasów ruchu prowadzące samochód we właściwą stronę. W wersji v9 alfa oprogramowanie podpowiada, ale nadal to człowiek musi zainicjować zmianę pasa ruchu z użyciem kierunkowskazów.

Oprócz tego v9 ma wprowadzać do oprogramowania aplikacje Kalendarz, Przeglądarka internetowa i Energia, pojawi się też tryb minimalistyczny, w którym na ekranie prezentowane będą tylko najważniejsze informacje. Nowa wersja software’u ma zostać udostępniona pod koniec września 2018 roku.

Ilustracja: funkcja Drive On Nav w 9. wersji oprogramowania Tesli (v9) (c) wk057

|REKLAMA||/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]