Waymo zaprezentowało nowy samochód wyposażony w technologię autonomicznej jazdy: elektrycznego Jaguara I-Pace. Auta mają trafić do floty Waymo jeszcze w tym roku, a w ciągu kolejnych kilku lat firma chce wprowadzić do oferty aż 20 tysięcy egzemplarzy samochodu.

Autonomiczne Jaguary – będzie konkurencja dla Tesli?

John Krafcik, prezes Waymo, prezentując Jaguara I-Pace wyposażonego w technologię swojej firmy, zapowiedział go jako auto „ustanawiające standardy w dziedzinie bezpieczeństwa, projektowania i możliwości”. Dwadzieścia tysięcy elektrycznych I-Pace, które mają trafić do Waymo w przeciągu następnych kilku lat, będzie mogło wykonywać miliony przejazdów każdego dnia.

> Autonomiczny bus Navya miał STŁUCZKĘ. Pierwszego dnia na służbie…

Dziś Waymo wykorzystuje samochody Chrysler Pacifica Hybrid, a I-Pace stanowi rozszerzenie oferty o „SUV-a kategorii premium”. Właściciele firmy ani słowem nie zająknęli się o możliwości udostępnienia autonomicznych Jaguarów do sprzedaży – wygląda na to, że będą one funkcjonowały wyłącznie w roli samochodów świadczących usługi transportowe.

Jeśli auta zostaną wprowadzone na rynek zgodnie z zapowiedzią (czyli jeszcze w 2018 roku), Waymo stanie się pierwszą firmą na świecie oferującą komercyjne przewozy samochodami osobowymi bez kierowców.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 5 głosów Średnia: 4.6]