Audi oficjalnie pokazało elektryczne Audi Q4 e-tron concept, czyli kompaktowego crossovera (segment C-SUV), który powstanie na platformie MEB. Koncepcyjna wizja samochodu zostanie wystawiona na Geneva Motor Show 2019, a wariant produkcyjny pojawi się najpóźniej na przełomie roku 2020 i 2021.

Audi Q4 e-tron: specyfikacja i wszystko, co wiemy

Q4 e-tron jest pierwszym samochodem Audi, który będzie wykorzystywał platformę MEB zamiast stosowanej obecnie MLBEvo (e-tron, Q5 e-tron, A7 e-tron) czy rozwijanej wraz z Porsche platformy PPE. To oznacza, że auto zostanie wyposażone w baterię o pojemności nie większej niż około 80 kWh (mówi się o 45-50 kWh), obsłuży ładowanie z mocą do 100 kW i będzie miało napęd na tył lub na obie osie – na takie parametry pozwala dziś MEB.

Audi Q4 e-tron będzie produkowane w Zwickau wraz VW ID. oraz elektrycznym Seatem, którego nazwy jeszcze nie znamy. Rozmiarami ma konkurować z e-Niro czy Nissanem Leafem, ale zaoferuje wyższy standard wyposażenia – czyli stanie się crossoverowym odpowiednikiem obecnego Audi A3.

Wariant koncepcyjny auta zostanie zaprezentowany podczas targów w Genewie. Wersja produkcyjna pojawi się za niecałe dwa lata.

 

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]