Audi e-tron Quattro to najnowszy elektryczny crossover Audi, który ma zadebiutować jeszcze w tym roku. Samochód pierwotnie można było rezerwować w Norwegii, później w Belgii, a teraz dostępny jest także w Austrii i Szwajcarii.

Audi e-tron Quattro: cena, dane techniczne, wszystko, co wiemy

Możliwość zarezerwowania samochodu najwcześniej została udostępniona w Norwegii: już w kwietniu 2017 roku. W Belgii rezerwacje ruszyły w styczniu 2018 roku. W tym samym miesiącu zamówienie samochodu stało się możliwe w Szwajcarii i Austrii. Widać więc, że Audi starannie wybiera kraje zamożne, ale świadomie omija najbardziej chłonne rynki: Niemcy, Francję, Wielką Brytanię oraz – na świecie – Stany Zjednoczone i Chiny.

> Ile energii zużywa samochód elektryczny podczas jazdy na przykładzie Hyundai Ioniq Electric?

A co wiemy o możliwościach technicznych auta? Bateria Audi e-tron Quattro ma mieć 95 kilowatogodzin pojemności, choć spodziewane są też warianty mniejsze (mówi się o przedziale 70-95 kWh). Według deklaracji producenta samochód powinien mieć około 336 kilometrów zasięgu (przeliczone z danych NEDC Audi e-tron Quattro). Oprócz tego warto dodać, że od 0 do 100 km/h elektryczne Audi przyspiesza w 4,6 sekundy, jego szybkość maksymalna to 210 kilometrów na godzinę, a moc maksymalna – 496 koni mechanicznych.

Cena e-tron Quattro nie jest jeszcze znana, ale szacuje się, że – ze względu na wymiary samochodu – będzie lokować się między Audi Q5 i Audi Q7. Inna sprawa, że powiew świeżości elektrycznego Audi może sprawić, iż powinno się raczej mówić o przedziale między SQ5 a SQ7.

> Audi e-tron Sportback [WIDEO]. Rewolucja właśnie się rozpoczęła!

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 5]